انجام عملیات جدید از تروریست ها
حمله داعش به بزرگترین پایگاه ائتلاف در حومه دیرالزور

گروه تروریستی داعش حمله گسترده‌ای را به بزرگترین پایگاه نیروهای تحت فرماندهی آمریکا در حومه دیرالزور در شمال سوریه انجام داده است.

 به گزارش دیده بان شبکه خبری اسکای نیوز عربی خبر داد، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است که میدان نفتی العمر که بزرگترین میدان نفتی در سوریه بوده و شامل بزرگترین پایگاه نظامی ائتلاف آمریکایی در سوریه است، شاهد آماده‌باش نیروهای ائتلاف ضد داعش و نیروهای سوریه دموکراتیک بود. حدود ۲۰ داعشی جمعه شب به پایگاه نظامی که شامل فرودگاه مورد استفاده نیروهای ائتلاف ضد داعش، سامانه‌های پدافند هوایی و آتشبارها بود، حمله کردند،‌ همچنین در این پایگاه فرماندهان برجسته نیروهای سوریه دموکراتیک حضور داشتند.

از زمان آغاز حمله تا صبح شنبه درگیری‌های شدیدی میان داعشی‌ها از یک سو و نیروهای ائتلاف ضد داعش و نیروهای سوریه دموکراتیک از سوی دیگر در گرفته است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه، نهاد وابسته به مخالفان کمک‌ها و پشتیبانی‌های جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش را رصد کرده و گزارش داد، این جنگنده‌ها نقش محوری در پایان دادن به این حمله داعش ایفا کردند. این نهاد همچنین کشته شدن حدود هفت داعشی را ثبت و اطلاعات منتشر شده درباره تلفات انسانی ائتلاف ضد داعش و نیروهای سوریه دموکراتیک را تایید کرد.

در تابستان سال 2014 آمریکا در راستای جاه طلبی برای ایفای نقش اصلی در تحولات عراق و سوریه تصمیم به تشکیل ائتلاف بین المللی ضد داعش گرفت. در این راستا آمریکا با گردهم آوردن شصت کشور پیرامون هدف مبارزه با تروریسم، رهبری عملیات نظامی در خاورمیانه را بر عهده گرفت، اما به تدریج روند عملیات های ائتلاف نشان داد که شرکت شصت کشور در این ائتلاف تنها پوششی برای قدرت نمایی آمریکا است. زیرا عملا جز چند کشور معدود عربی و اروپایی، دیگر کشورها نقشی در این تشکل نظامی نداشتند و هدایت اصلی مداخله بدون مجوز قاطع شورای امنیت برای ورود به عراق و سوریه، در اختیار پنتاگون بود.

حضور این نیروها به فرماندهی آمریکا در حالی است که تاکنون با اعتراضات مکرر کشور سوریه مواجه شده و دولت قانونی سوریه از این نیروها خواسته است تا خاک کشورشان را ترک کنند؛ اما طبق معمول خوی استبدادی و استکباری آمریکا و قلدری این کشور در برابر دنیا باعث شده هیچ اتفاقی پیرامون این موضوع صورت نپذیرد.
انتهای متن/

یکشنبه, 28 مرداد 1397 ساعت 10:11

نظرات  

پاسخ + 0 --
ناشناس 1397/05/28 - 11:31
با سلام و تشکر از اطلاع رسانی شما
پاسخ + 0 --
رضا 1397/05/28 - 11:33
واقعا این ائتلاف خودش چه وجاهتی در سوریه داره که در اونجا مونده، باید همشون نابود بشن

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید