خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525

النصره و الحزب الترکستانی برای حمله شیمایی به سوریه آماده می شوند

ساخت بمب شیمایی گروه های تروریستی با کمک کلاه سفید های بلژیکی

منابع محلی حاضر در استان‌های «حماه» و (شمال) «لاذقیه» سوریه از تحرکات جدید گروههای تروریستی «جبهه النصره و الحزب الترکستانی» برای انجام حملات شیمیایی خبر دادند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از این منابع گزارش داد که عناصر النصره و الترکستانی در یکی از مقرهای النصره در منطقه «سهل الروج» واقع در غرب استان ادلب دست به تغییراتی در 120 موشک زدند.

به گفته این منابع، با مشارکت و نظارت کارشناسان شیمیایی که دارای تابعیت بلژیکی بودند تروریست‌ها در این موشکها مواد شیمیایی قرار دادند و آن را مجهز به این مواد کردند.

اسپوتنیک در ادامه گزارش داد، عناصر النصره و الترکستانی با همکاری عناصر موسوم به «کلاه سفیدها» روز دوشنبه گذشته با پنج آمبولانس موشک‌ها را از انبارهای النصره در ادلب به یکی دیگر از مقرهای این گروه در سهل الروج انتقال دادند.

کلاه‌سفیدها یک گروه مرتبط با گروههای تروریستی حاضر در سوریه است که از سال 2013 در این کشور نقش زیادی در حمایت از تروریست‌ها دارد. این گروه که توسط انگلیس و آمریکا حمایت مالی می‌شود، مدعی کمک به افراد غیر نظامی در سوریه است.

این منابع ادامه دادند، همزمان با این مسئله، کلاه سفیدها نیز تجهیزات مربوط به مجهز کردن موشکها به مواد شمیایی را از منطقه «خان شیخون» به سهل الروج انتقال دادند. کارشناسان بلژیکی نیز ناظر بر انتقال هشت کپسول گاز کلر از یکی از مقرهای النصره در شهرک «الدانا» (شمال ادلب) به سهل الروج بودند.

بنا بر اظهارات این منابع، موشکهایی که مجهز به مواد شیمیایی شده بودند، در سه مرتبه، به منطقه موسوم به «عاری از سلاح» انتقال داده شد. محموله نخست به عناصر «جیش العزه و حراس الدین» در شمال حماه منتقل شد، محموله دوم به عناصر «انصار التوحید» در منطقه «سهل الغاب» (شمال حماه) انتقال یافت و محموله سوم نیز به دست تروریست‌های اویغوری چینی (حاضر در الحزب الترکستانی) در ریف شمال شرق لاذقیه رسید.

وزارتهای دفاع و خارجه روسیه در ژوئن گذشته اعلام کردند که تروریستها با استفاده از دستگاهها و تجهیزات اروپایی و امریکایی که به دستشان می‌رسد، در حال تولید سلاح شیمیایی در سوریه هستند.

مسئله مجهز کردن موشکها به مواد شیمیایی در سوریه مسبوق به سابقه است؛ چرا که در آذر سال 1397 منابع خبری از نقش کارشناسان فرانسوی در مجهز کردن موشکهای تروریستها به مواد شیمیایی خبر دادند از زمان عقد توافق «سوچی» بین رؤسای جمهور روسیه و ترکیه بر سر شهر ادلب سوریه، النصره به جای اینکه از منطقه عاری از سلاح خارج شود، داعش و سایر گروههای تروریستی خارجی را به مواد شیمیایی سمی در جبهه‌های مختلف استان ادلب و به ویژه در اطراف منطقه عاری از سلاح مجهز کرده است.

در واقع النصره از توافق آتش‌بس که در منطقه عاری از سلاح برقرار شده است، سوء استفاده می‌کند و خود را برای انجام حملات شیمیایی آماده می‌کند.

کلاه سفیدها نیز بارها با النصره همکاری داشته و محموله‌های کلر و سارین را در مناطق مختلف منطقه عاری از سلاح تحت اختیار سایر گروههای تروریستی حاضر در ریفهای شمال و شمال غربی حماه، ریف شمال شرق ادلب واقع در مرزهای اداری با استان حلب و ریف شمال شرق استان لاذقیه قرار داده‌اند.
انتهای متن/

شنبه, 17 فروردين 1398 ساعت 14:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید