افشای محل اختفای خلیفه داعش

رئیس هسته اطلاعاتی شاهین‌ها در عراق جزئیات جدیدی از مخفیگاه سرکرده جدید گروهک تروریستی داعش ارائه کرد

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری ایلنا «ابوعلی البصری»، رئیس هسته اطلاعاتی شاهین‌ها در عراق امروز -چهارشنبه- اعلام کرد که «امیر محمد سعید» (معروف به عبدالله قرداش)، سرکرده فعلی گروهک تروریستی داعش هنوز در برخی از مناطق باز در شرق سوریه پنهان است و با مخالفت شدید برخی سران کمیته انتخابی و فرماندهان رده نخست این گروه با شخص وی برای تصاحب سرکردگی مواجه است.

البصری تاکید کرد که این مخالفت پیامدهای جدی برای تهدید جان قرداش داشته و نسبت به تجزیه و تفرقه بین عناصر خارجی و داخلی داعش می‌انجامد.

البصری دلیل این جنگ و اختلاف بین رهبران داعش را عدم انتساب قرداش به قبیله عرب قریش و عدم تکلم به لهجه صحیح عربی دانست. همچنین برخی عناصر سرکرده داعش می‌گویند که او به دین و شریعت آگاه نیست و قسمتی از فقه را از نخستین زندانیان تروریستی داعش در زندان بوکا آموخته است. وی تاکید کرد که قرداش تروریست برای مهار مخالفان -برخلاف ماهیت تند خود- اقدام به تظاهر و فریبکاری کرد. البصری تاکید کرد که شبه‌رسانه‌های وابسته به داعش در سال ۲۰۱۹ اعلام کردند که کمیته به‌اصطلاح قانونگذاران داعش قرداش را به عنوان نامزد سمت رسیدگی به امور مسلمانان در به اصطلاح خلافت داعش معرفی کرد. این در حالی است که این گروهک تروریستی در حال حاضر به دنبال بازنشر عناصر تروریستی خود در عراق و کشورهای منطقه و اروپا و شمال آفریقا و شرق آسیا از طریق تمرکز بر برخی افراد ناشناس و فرستادن آن‌ها به کشورهای هدف است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 01 مرداد 1399 ساعت 15:04

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید