افشای رابطه نزدیک تروریست ها با ائتلاف متجاوز سعودی

نهاد اطلاعاتی یمن در گزارشی از همکاری گروه تروریستی القاعده با ائتلاف متجاوز سعودی - اماراتی و آمریکایی خبر داد

 به گزارش دیده بان، پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی اعلام کرد، سازمان امنیت و اطلاعات دولت نجات ملی یمن در صنعاء برای نخستین بار اطلاعات مهمی از فعالیت‌های گروه تروریستی القاعده و ساختار تشکیلاتی آن موسوم به «ولایت مأرب» و نیز اطلاعاتی را درباره اسامی بیش از یکصد نفر از سران و عناصر آن فاش کرد.

بر اساس این گزارش گروه تروریستی القاعده در استان مأرب در خدمت ائتلاف متجاوز سعودی- اماراتی و آمریکایی است و به همراه گروه تروریستی داعش در تلاش است جلوی پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را در این استان بگیرد.

پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی المیادین همچنین افزود: این سازمان اعلام کرد استان مأرب شریان اصلی شبکه القاعده و کسانی است که در استان البیضاء به خصوص در منطقه «قیفه» پیش از پاکسازی آن توسط ارتش و کمیته‌های مردمی یمن حضور داشتند.

سازمان امنیت و اطلاعات دولت نجات ملی یمن همچنین افزود ولایت مأرب دارای تعدادی اردوگاه تبلیغی و نظامی و اگر در جایی باشد که از حمایت مردمی برخوردار باشد دارای اردوگاه ارشادی است مانند روستای «الخثله الفقراء».

سازمان امنیت و اطلاعات یمن تصریح کرد اردوگاه «شعب علی» در جبهه «جبل مراد» قرار دارد و این اردوگاه پذیرای عناصر القاعده است که به همراه نیرو‌های مزدور در جبهه‌های «العبدیه» و «جبل مراد» می‌جنگند، اما اردوگاه منطقه «حریب» برای برگزاری دوره‌های تبلیغی عناصر القاعده کاربرد دارد.

این نهاد امنیتی یمنی با اشاره به پنج انبار تسلیحات القاعده در مأرب و بیان اسامی آن‌ها تأکید کرد در منطقه «کرا» نیز چندین انبار تسلیحات زیر نظر استاندار انتصابی دولت مزدوران یعنی «سلطان العراده» و پسرش «عبد الله» وجود دارد.

القاعده همچنین در مأرب دو مزرعه در منطقه «الخشعه» دارد که در آن برخی شخصیت‌های القاعده سکوت دارند و منطقه «العرق» نیز مخفیگاه عناصر القاعده است.

سازمان امنیت و اطلاعات یمن همچنین ساختار تشکیلاتی القاعده را در مأرب به فرماندهی شخصی به نام «سمیر ریان» امیر ولایت مأرب و «اکرم حسین حسن القلیسی» مسؤل نظامی این ولایت فاش کرد و افزود عناصر القاعده به هتل‌های النخیل، رویال، الشرق الاوسط، الصفوه و الدوحه در مأرب تردد دارند.

فرماندهی ولایت مأرب پس از کنترل بر دو منطقه «قیفه» و «یکلا» در البیضا و پیشروی مداوم به سمت استان مأرب به ایجاد یک پناهگاه امن در روستای «الخثله الفقراء» در شهرستان «الجوبه» اقدام کرد که پایگاه اصلی عناصر القاعده در این استان و نیز در استان شبوه محسوب می‌شود و این شبکه همچنین همه عناصر فراری اش را از منطقه «الخسف» در استان «الجوف» جمع آوری کرده و به جنگ در جبهه «العلم» فرستاده است تا به نیرو‌های مزدور کمک کنند.

القاعده همچنین «جلال احمد سعد السبیعی» را برای فرماندهی عناصرش در جبهه العلم مأمور کرده است. عناصر القاعده در مأرب دو قسمت هستند یکی عناصری از افراد این استان که «الانصار» نامیده می‌شوند و دیگری عناصر خارج از این استان که مهاجرین نام گرفته اند.

سازمان امنیت و اطلاعات یمن افزود: القاعده یک مرکز پزشکی در منطقه «الجفینه» ایجاد کرده که خانه «بشیر احمد قاید العمرانی» از رهبران القاعده است و نماینده پزشکی عناصر القاعده در بیمارستان «الهیئه» در مأرب است و «رائد بن سعود بن معیلی» از رهبران القاعده از مؤسسه «الفاروق» در منطقه الکرا به عنوان مرکز پزشکی برای درمان زخمی‌های القاعده استفاده می‌کند.

«سمیر ریان» امیر ولایت مأرب در القاعده دو فرمانده را مأمور کرده است در «بیحان» در استان «شبوه» یک مرکز پزشکی ایجاد کنند تا در صورت کنترل ارتش و کمیته‌های مردمی بر مأرب، این مرکز آماده باشد.

سازمان امنیت و اطلاعات یمن همچنین تأکید کرد «خالد علی مبخوت العراده» از فرماندهان القاعده در منطقه کرا هم اکنون در قالب فرماندهی وزارت دفاع مزدوران فعالیت می‌کند و حلقه وصل بین دولت هادی (رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به عربستان) و القاعده است.

گفتنی است تاکنون شماری از سرکرده‌های گروه‌های تروریستی داعش و القاعده در بخش‌های جنوبی یمن توسط نیرو‌های امنیتی بازداشت یا کشته شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:خبرگزاری صدا و سیما
انتهای متن/

یکشنبه, 17 اسفند 1399 ساعت 13:08

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید