افشای دیدار سرویس های اطلاعاتی غربی با سرکردگان تروریست ها

منابع آگاه از دیدار نمایندگان دستگاه‌های اطلاعاتی غرب با سرکرده‌های میدانی گروه تروریستی داعش در سوریه پرده برداشتند

 به گزارش دیده بان، یک منبع آگاه در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک از دیدار و گفتگوی نماینده‌هایی از دستگاه‌های اطلاعاتی کشور‌های غربی با سرکرده‌های میدانی گروه تروریستی داعش در سوریه طی سال میلادی جاری خبر داد.

این منبع فاش کرد: طبق اطلاعات موثق موجود، از ابتدای سال میلادی جاری تا کنون چندین دیدار میان نمایندگان دستگاه‌های امنیتی آمریکا، فرانسه، انگلیس و چند کشور منطقه با سرکرده‌های داعش در منطقه «التنف» سوریه که تحت اشغال آمریکاست و همچنین در برخی از کشور‌های همسایه سوریه انجام شده است.

منبع مذکور گفت: در این دیدار‌ها سرکرده‌های میدانی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی حضور داشته‌اند.

به گفته این منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، در این دیدار‌ها درباره تشدید حملات علیه نیرو‌های دولت سوریه، نیرو‌های همپیمان آن‌ها و همچنین پایگاه‌های نظامی روسیه در سوریه گفتگو شده است.

منبع مذکور افزود: کلیساها، مساجد و اماکن عبادت فرقه‌های مختلف در سوریه به عنوان هدف این حملات تعیین شده و طبق توافقی که میان آن‌ها برای هماهنگی تلاش‌ها صورت گرفته است، گروه‌های تروریستی باید به پول، فناوری، مهمات و سیستم‌های مدرن تسلیحاتی مجهز شوند.

این منبع در ادامه اعلام کرد: عناصر مسلح گروه تروریستی داعشی که به عراق منتقل می‌شوند و از زندان‌ها و اردوگاه‌های بازداشت موقت در مناطق تحت کنترل کرد‌ها در غرب رود فرات آزاد می‌شوند، تحت نظارت مربیان آمریکایی تحت آموزش‌های ویژه قرار می‌گیرند و از آن‌ها برای انجام حملات مد نظرشان استفاده می‌شود.

بر این اساس، همچنین قرار است که از هسته‌های خاموش گروه‌های تروریستی در جنوب و جنوب غربی سوریه و شهر‌های بزرگ در مرکز این کشور استفاده شود.

این منبع ادامه داد: آنچه باعث نگرانی بوده، این است که اولویت در اهداف تروریست‌های تحت امر دستگاه‌های اطلاعاتی غربی، نظامیان روس مستقر در سوریه هستند.

به نظر می‌رسد سوریه در لیست نقاط حساس ژئوپلیتیکی قرار دارد که نیرو‌های ضد روسی در حال حاضر علاوه بر دامن زدن به درگیری‌ها در شرق اوکراین و کریمه در حال تلاش برای اعمال فشار بر مسکو و همچنین تشویق ترکیه به بازگشت به بازی نقش متحد فعال واشنگتن و ناتو در منطقه هستند.

 

 

 

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/

چهارشنبه, 29 بهمن 1399 ساعت 14:03

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید