اطلاعاتی تازه از پشت پرده انفجارهای مصر
هدف فرد انتحاری، پاپ اسکندریه بوده است

یک منبع امنیتی استان اسکندریه مصر گفت: هدف از انفجار کلیسای المرقسیه در این شهر، ترور تواضروس «پاپ اسکندریه» و «اسقف الکرازه المرقسیه» بوده است.

 به گزارش دیده بان، مسئول امنیتی شهر اسکندریه که خواست نامش فاش نشود، در گفت و گو با اسپوتنیک عربی افزود: پاپ تواضروس مراسم مذهبی و نماز مخصوص برای مقتولین انفجار کلیسای طنطا می خواند که همه صدای انفجار را شنیدند، پس از آن دریافتند نیروهای امنیتی توانستند مانع یک تروریست شوند که کمربند انفجاری داشت و به همین دلیل مجبور شده بود خود را در میان آنان منفجر کند.
این منبع ادامه داد: اگر هوشیاری نیروهای امنیتی نبود این تروریست وارد کلیسا می شد و خود را در میان نمازگزاران منفجر می کرد که پاپ جزو آنان بود، اما عنایت الهی همه را نجات داد، همچنین نیروهای امنیتی دومین بمب را اطراف کلیسای المرقسیه کشف و خنثی کردند.
منابع امنیتی و شهود گفتند که عامل انفجار بمب را در صف اول صندلی حین مراسم مذهبی قرار داده بود که به همین دلیل انفجار قربانیان زیادی داشت.
کشور مصر دیروز صحنه چند حادثه خونین انفجارهای تروریستی بود.
حادثه نخست ظهر امروز با انفجار بمب در کلیسای "مارجرجس " شهر طنطا و ساعاتی بعد انفجار دیگری مقابل کلیسای " المرقسیه " شهر اسکندریه روی داد.
منابع مصری تعداد کشته های این دو انفجار را 46 نفر و مجروحان آن را 120 نفر گزارش کرده اند.
به دنبال انفجار در دو کلیسای مهم مصر منابع خبری این کشور همچنین گزارش کردند که یک دستگاه خودروی پلیس در منطقه التلول در شرق منطقه بئر العبد در سینا منفجر شد و چهار پلیس در آن مجروح شدند.
این درحالیست که مقام های مصری گفتند که یک بمب کارگذاشته شده در مقابل دانشکده سان مارک، یک خودرو بمب گذاری شده در خیابان شاکور در اسکندریه و دو بمب در مقابل مسجد سیدی عبدالرحیم در شهر طنطا قبل از انفجار شناسایی و خنثی شد.

لازم به ذکر است گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجارهای تروریستی در  مصر را بر عهده گرفته است.
انتهای متن/

دوشنبه, 21 فروردين 1396 ساعت 08:49

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید