خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

آموزش و تجهیز شورشیان سوریه
نقش کنگره آمریکا در تجهیز تروریست ها

کنگره آمریکا قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ برنامه "آموزش و تجهیز" شورشیان سوری را گسترش دهد.

به گزارش دیده بان، به نقل از روسیا الیوم، کنگره آمریکا تصمیم گرفته براساس پیش‌نویس لایحه بودجه دفاعی ۲۰۱۹ این کشور، برنامه آموزش و تجهیز شبه نظامیان مخالف دولت سوریه را تا پایان ۲۰۱۹ توسعه دهد.

پیش‌نویس بودجه دفاعی آمریکا شامل برنامه حمایت از مخالفان دولت سوریه در قالب آموزش و مجهز کردن آنهاست.

این طرح مستلزم آن است که رئیس جمهور آمریکا گزارشی مفصل درباره اقدامات برای آموزش و تجهیز نیروهای سوریه و استفاده از آنها به کمیسیون دفاعی کنگره ارائه دهد.

همچنین این پیش‌نویس شامل اطلاعات مفصل از جمله انجام اقداماتی برای تضمین ارسال تجهیزات ارائه شده به گروه‌های شورشی سوری و دستورالعمل‌ها پیرامون چگونگی ارزیابی فعالیت این گروه‌هاست.

نیروهای آمریکا از پایگاه التنف در جنوب سوریه برای آموزش گروه‌های شورشی مخالف و تجهیز آن استفاده می‌کنند، همچنین ایالت متحده که رهبری ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش را برعهده دارد از نیروهای سوریه دموکراتیک در استان‌های رقه، حسکه و دیرالزور حمایت می‌کند.روسیه بارها آمریکا را به سنگ‌اندازی در مقابل مبارزه با تروریسم در سوریه متهم کرده است.

این حمایت و آموزش همه جانبه تروریست ها توسط آمریکا در حالی اتفاق می افتد که سه شنبه شب ترامپ با دروغی بزرگ و بدون مطالعه کتاب خاطرات هیلاری کلینتون که به وضوح آمریکا را بنیان گذار القاعده معرفی می کند، طی اظهاراتی مضحک جمهوری اسلامی ایران را حامی این گروهک معرفی کرد!
انتهای متن/

سه شنبه, 18 ارديبهشت 1397 ساعت 14:52

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید