آماری جدید از شاخه زیتون
حدود دو هزار نیروی کردی سوریه کشته شده اند

ارتش ترکیه تازه ترین آمار کشته شدگان دخالت نظامی خود بنام شاخه زیتون، در شمال سوریه را اعلام کرد.

 به گزارش دیده بان، ارتش ترکیه ادعا کرد تا پایان سی‌وششمین روز از عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه حدود 1950 شبه‌نظامی کُرد از پای درآمده‌اند.

در بیانیه ستادکل نیروهای مسلح ترکیه آمده است که با از پای درآمدن 78 عضو یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) در جریان حملات هوایی به عفرین، تلفات نیروهای کُردی از ابتدای عملیات به 1951 نفر افزایش یافت.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» در این بیانیه همچنین آمده است که نیروهای ترکیه با پشتیبانی همپیمانان خود (گروهک ارتش آزاد سوریه) توانستند 2 روستای دیگر را در حاشیه غربی منطقه عفرین از کنترل ی.پ.گ خارج کنند.

همچنین تا کنون 782 هدف تعیین شده متعلق به نیروهای کُرد در منطقه عفرین، شامل سنگرها، مخفی‌گاه‌ها، انبار مهمات و تجهیزات نظامی نابود شده‌اند.

«رجب طیب اردوغان»‌ رئیس‌جمهور ترکیه روز جمعه گفته بود تا کنون 415 کیلومتر مربع از منطقه عفرین به کنترل نیروهای ترکیه و همپیمانان آن درآمده و 1000 روستا را از کنترل کُردها خارج کرده‌اند.

مداخله نظامی ترکیه در شمال سوریه تحت عنوان عملیات شاخه زیتون از اول بهمن‌ماه با وجود هشدارهای منطقه‌ای و مخالفت دولت دمشق آغاز شده است. این عملیات تهاجمی علیه مواضع چندین گروه کرد از جمله یگان‌های مدافع خلق، حزب اتحاد دموکراتیک انجام می‌شود و ترکیه مدعی شده که در این منطقه با تروریست می‌جنگد.

با این حال به اعتقاد کارشناسان هدف اصلی ترکیه از عملیات نظامی مذکور گسترش منطقه حایل فعلی در مرز و اخراج نیروهای کرد از بخش قابل توجهی از شمال سوریه است
انتهای متن/

دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 09:10

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید