آغاز عملیات ضد تروریستی
شروع تهاجم گسترده در صحرای الانبار

عملیات گسترده تیپ فرماندهی ارتش و نیروهای واکنش سریع پلیس الانبار و همچنین نیروهای عشایر در صحرای این استان با هدف پاکسازی عناصر داعش آغاز شد.

به گزارش دیده بان، یک منبع نظامی در فرماندهی عملیات «الانبار» از آغاز عملیات گسترده برای پاکسازی مناطق صحرایی الانبار به سمت مرزهای عراق با سوریه و عربستان در غرب این استان خبر داد.

این منبع آگاه امروز (چهارشنبه) به «سومریه» گفت: تیپ فرماندهی ارتش الانبار، نیروهای واکنش سریع پلیس الانبار و نیروهای عشایر عملیات گسترده‌ای را برای پاکسازی صحرای الانبار به سمت مرزهای عراق با سوریه و عربستان آغاز کردند.

منبع مذکور که نخواست نامش فاش شود، افزود: در این عملیات نیروی هوایی ارتش و ائتلاف بین‌المللی (موسوم به ضد داعش) نیز حضور دارند و هدف آن نابودی باقیمانده‌ها و مخفیگاه‌های داعش در صحرای غربی الانبار است.

نیروهای امنیتی و نیروهای عشایری طی ماه‌های گذشته، کنترل شهرهای غربی آزادشده الانبار را در دست گرفتند و دهها تروریست برای مخفی شدن به صحرا پناه بردند.

در همین راستا، سیزدهم ماه جاری (اسفند) «قاسم مصلح» فرمانده عملیات الحشد الشعبی در بیانیه‎ای اعلام کرد که نیروهای الحشد عملیات خود برای پاکسازی بیش از ۱۰۰ کیلومتر مربع صحرای غربی را از منطقه «عکاشات» در مجاورت مرز تا دشت الورج استان الانبار آغاز کرده‌اند.

 
انتهای متن/

چهارشنبه, 23 اسفند 1396 ساعت 15:04

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید