آزادی تروریست های خطرناک داعش از زندان

شبه‌نظامیان کُرد وابسته به نظامیان تروریست آمریکا، یک سرکرده داعش را در استان دیرالزور آزاد کردند

 به گزارش دیده بان سرکرده داعش که آزاد شده است، «عبد الحمید الدیری» نام دارد که عناصر کُرد وی را از زندانهای خود آزاد کردند.

الدیری یکی از سرکرده‌های داعش و «امیر دیوان روابط عمومی» این گروه تروریستی در سالهای اشغال دیرالزور توسط داعش بوده است.

 الدیری، تجاوزات و جنایات جنگی بسیاری در حق غیر نظامیان و ساکنان دیرالزور انجام داده است.

این عناصر وابسته به آمریکا طی سالهای گذشته، دهها سرکرده داعش را از مناطق تحت اشغال خود در شمال شرق و شرق سوریه آزاد کرده‌اند.

درباره همکاری عناصر وابسته به آمریکا با داعش، «طلال سلو» سخنگوی پیشین و جدا شده از نیروهای دموکراتیک سوریه اواخر آذر ماه 1396 پس از تسلط این گروه بر شهر رقه گفته بود که هزاران نفر از عناصر داعش با یک توافق پنهانی که با موافقت واشنگتن انجام شد، شهر رقه را ترک کردند.

سلو اعلام کرد که شمار عناصر داعشی که به آنان اجازه داده شد، رقه را ترک کنند، بسیار بیشتر از آن چیزی بود که گفته شد و «آنچه درباره نبرد پایانی گفته شد، تخیل محض بود و هدف از آن دور نگاه داشتن خبرنگاران بود تا عملیات انتقال [عناصر داعش] به پایان برسد».

البته منابع خبری در همان زمان انتقال داعش اعلام کرده بودند که صف کاروان داعش 7 کیلومتر بود و شامل 50 کامیون، 13 اتوبوس و 100 خودروی وابسته به این گروه بود که در حال ترک رقه بودند.

عناصر داعش پس از خروج از رقه، به مناطق تحت اشغال خود در اطراف دیرالزور رفتند تا در آن منطقه با ارتش سوریه بجنگند.

البته همکاری داعش با کُردهای تحت حمایت آمریکا پیش از این مسئله نیز وجود داشت؛ به گونه‌ای که داعش اوایل آبان 1396 کنترل میادین مهم نفتی را در اختیار کُردها قرار داد.

در آن زمان، ارتش سوریه فاصله زیادی با این میادین نفتی، به ویژه میدان نفتی «العمر» -بزرگترین میدان نفتی سوریه- نداشت و نیروهای کُرد که فاصله بیشتری با آن داشتند، توانستند بر این چاه مسلط شوند.

منابع خبری با اشاره به توافق های پیاپی آمریکا و کردهای تحت حمایت این کشور با داعش، پیش‌بینی کرده بوند که چنین توافقهایی باز هم ادامه خواهد داشت

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:فارس
انتهای متن/

شنبه, 24 آبان 1399 ساعت 15:28

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید