چاپ کردن این صفحه

کشف باند تصادف ساختگی توسط سربازان گمنام

دستگیری 150 سرشاخه و 500 زیر شاخه

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان ، از انهدام شبکه گسترده تصادفات ساختگی در این استان خبر داد و بیان کرد: اعضای این باند در گروه‌های ۵ و ۶ نفره، در جاده‌های خلوت خودرو‌های خود را واژگون می‌کردند و با صحنه سازی پلیس و اورژانس را به محل تصادف می‌کشاندند.
رئیس کل دادگستری گلستان افزود: پس از انتقال مصدوم به بیمارستان، اعضای این باند گزارش‌های پزشکی و مراکز تصویربرداری را با تفسیری که مدنظرشان بود روی سربرگ‌های این مراکز که از قبل جعل کرده بودند می‌نوشتند و با مهر و امضای جعلی پزشکان این مراکز، گزارش‌ها را به پزشکی قانونی ارائه می‌کردند.
وی ادامه داد: پس از ماه‌ها کار تخصصی سربازان گمنام امام زمان عج و بازپرس پرونده، پنج نفر سرکرده اصلی این شبکه دستگیر و ۱۵۰ سر شاخه و ۵۰۰ زیرشاخه این باند که در استان ها‌ی گلستان، مازندران، خراسان شمالی، اصفهان و یزد فعالیت می‌کردند شناسایی شدند.
به گفته هاشمیان، بیش از دو هزار برگ اوراق و اسناد از این شبکه کشف شد که توانسته بودند نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان از بیمه‌های سراسر کشور تحصیل مال نامشروع داشته باشند که با اقدام سربازان گمنام امام زمان عج و بازپرس پرونده از پرداخت ۳ میلیارد تومان دیگر به آنان پیشگیری شد.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: تصادف عابر پیاده با خودرو، موتورسیکلت با خودرو و واژگونی عمدی خودرو سه شگرد اصلی اعضای این شبکه در تصادفات ساختگی بوده است.
هاشمیان در پایان تصریح کرد: اعضای این باند ۵ نفره دستگیر شده اند و هم اکنون در زندان هستند.
انتهای متن/

یکشنبه, 10 شهریور 1398 ساعت 15:00