خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
چاپ کردن این صفحه

ونزوئلا با دخالت های آمریکا مقابله می کند

اظهارات «کارلوس آکالا کوردونس» سفیر کشور ونزوئلا در ایران

ژنرال «کارلوس آکالا کوردونس» سفیر کشور ونزوئلا در ایران، روز دوشنبه در حاشیه مراسم اعلام حمایت و همبستگی بین انقلاب بولیواری ونزوئلا و دانشگاهیان ایران، که در سفارت این کشور برگزار شد با خبرنگاران ایرانی گفت‌وگو کرد.

وی در پاسخ به این سوال که راهکارها و اقدامات دولت ونزوئلا در قبال بحران این کشور چیست، گفت: «راهکارها و اقدامات اولیه تحت رهبری رئیس‌جمهور نیکلاس مادورو شروع شده و در حال انجام است و حتی علاوه بر ارتش ملی ونزوئلا ارتشی از داوطلبان مردمی در حال راه‌اندازی است تا با اقدامات احتمالی آمریکا مقابله کنند. همچنین اقداماتی در زمینه اقتصادی در حال انجام است مانند تقویت بخش کشاورزی و دام پروری. یک سری اقدامات در زمینه اجتماعی به نفع مردم در حال انجام است».

همچنین در پاسخ به این‌که فرهنگ‌سازی در زمینه استعمارستیزی در سطح کشور و فریب نخوردن مردم در مقابل تبلیغات دست‌نشانده‌های آمریکا و متحدانش در چه سطحی در حال انجام است پاسخ داد: «فرمانده فقید ما هوگو چاوز با تلاش مردم را به ریشه تاریخی خودشان برگرداند. مردم ونزوئلا مردم فهیم و عاقلی هستند و در قانون اساسی نیز همواره حقوق ملت در نظر گرفته شده است. تصمیماتی که مردم ونزوئلا بگیرند همگی بر اساس درک و فهم بالایشان است. این گروه از مردم هم که اشاره کردید گروهی حداقلی هستند. حتی گروه اپوزیسیون و مخالف اندک هم از آرمان‌ها و اهداف رئیس‌جمهور چاوز نفع و سود برده‌اند و می‌برند. کشور بولیواری ونزوئلا متعلق به تمام مردم ونزوئلا است. ما به دنبال این نیستیم که منفعت فقط به گروه خاصی برسد. چه اکثریتی که طرفدار انقلاب بولیواری و حکومت فعلی هستند و هم مخالفان. این کشور برای همه و به سود همه است».
انتهای متن/

در همین زمینه بخوانید:

سه شنبه, 09 بهمن 1397 ساعت 11:28