خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

مچ گیری روزنامه آمریکایی از تروریست های منافقین

منافقین با عناوین جعلی در رسانه‌های غربی دروغ‌پراکنی می‌کنند

نشریه "آمریکن کانسروتیو" در مطلبی نوشت: "حشمت علوی" منادی جعلی گروهک منافقین، یک شخصیت ساختگی است که به عنوان نویسنده و فعال حقوق بشر، افکار مسموم این گروهک را در رسانه های غربی منتشر می کرد.

"دنیل لاریسون" از دبیران این نشریه آمریکایی در نوشتاری با عنوان "منادی جعلی منافقین و زودباوری غربی‌ها" افزود: "مرتضی حسین" خبرنگار حوزه سیاست خارجی پایگاه خبری "اینترسپت" (انتشارات آنلاینی است که در فوریه ۲۰۱۴ توسط سازمان خبری فِرست - لوک - مدیا متعلق به پیر امیدیار بنیانگذاری شد. این انتشاراتی اخبار و اسناد مربوط به افشاگری‌های ادوارد اسنودن را منتشر می‌کند) داستان مهمی در مورد تبلیغات مداوم گروهک منافقین گزاش داده است.

این گروهک بی اعتبار مخالف حکومت ایران که خارج از ایران بسر می‌برد، طی دهه گذشته پول‌های کلانی به غربی‌هایی که مواضع تندی نسبت به ایران دارند از جمله "جان بولتون" مشاور امنیت ملی کاخ سفید پرداخته است.

حسین در میان جستجوهای خود، به "حشمت علوی" شخصیت مهم منافقین برخورده که در واقع یک شخصیت جعلی است که توسط این گروهک مستقر در آلبانی، برای حمله به خبرنگاران و آزار و اذیت روزنامه نگارانی که با حمله به ایران و تغییر رژیم مخالف هستند، ساخته شده است.

در ادامه مطلب درج شده در این نشریه آمریکایی دارای مواضع ضد جنگ می‌خوانیم: اما یک مشکل وجود دارد، به نظر می‌رسد شخصی به اسم حشمت علوی وجود خارجی ندارد. دو منبع موثق در این خصوص به حسین گفته‌اند: علوی یک شخصیت دروغین تبلیغاتی است که توسط گروهک منافقین ساخته شده است.

حسام حیرانی" یکی از اعضای ارشد فراری منافقین که مدیریت این عملیات را برعهده داشته، می‌گوید: "حشمت علوی شخصیتی است که توسط شاخه سیاسی منافقین ساخته شده و این شاخه گوش به فرمان فرماندهانشان هستند و از این نام برای مقالات در مطبوعات استفاده می‌کنند.

باید تاکید کرد منافقین دیرزمانی است که آزار و اذیت و حمله به خبرنگارانی را که با عقاید متعصبانه و دستور کار خوفناک و متجاوزانه این سازمان مخالفت می‌کنند در دستور کار قرار دارند.

حسین می‌نویسد: خود من هم به صورت تصادفی در توئیتر و زمانی که گذشته این گروهک را مورد بررسی قرار دادم، هدف حمله آنها قرار گرفتم. اما دیگر روزنامه نگاران آزار و اذیت‌های بدتر و تهدیدهای طولانی‌تری را متحمل شده‌اند.

پرونده علوی فراتر از ارتش معمولی ربات‌ها علیه منتقدان این گروه است. در این مورد، علوی به عنوان نویسنده، مقالات گوناگونی در اخبار و رسانه‌های غربی منتشر کرده که در آنها گروهک منافقین را به عنوان گروه اصلی اپوزیسیون ایران معرفی و از تغییر رژیم در ایران حمایت کرده است.

علوی که بیوگرافی سازنده آن در تارنمای آمریکایی "فوربس" به عنوان "یک فعال ایرانی مشتاق برابری حقوق" معرفی شده، در چند سال اخیر، چندین مقاله در مورد ایران در فوربس، هیل، دیلی کالر، فدرالیست و العربیه متعلق به عربستان سعودی که به انگلیسی منتشر می‌شود و دیگر رسانه‌ها منتشر کرده است.

اما مشکل فقط این نیست که گروهک منافقین توانسته افکار مسموم خود را در رسانه‌های غربی با استفاده از این شخص جعلی گسترش دهد، بلکه بسیاری از این رسانه‌ها به راحتی از یک شخص طرفدار یک سازمان تروریستی پذیرایی می‌کنند.

جای تعجب ندارد که یک سازمان خوفناک همچون منافقین، قصد بازسازی تصویر خود را در غرب دارد و به همین منظور به سمت دروغ و فریب می‌رود، اما نگران کننده است که چگونه بسیاری از این رسانه‌ها قصد مشروعیت دادن به این تلاش‌ها را دارند و پخش مستقیم آن را تبلیغ می‌کنند.

پرونده علوی در واقع بخش مهمی از یک داستان بزرگ‌تر در مورد این است که چگونه طرفداران تغییر رژیم در ایران برای سال‌ها به آزار و اذیت، ارعاب و محکومیت روزنامه نگاران، تحلیلگران و فعالان ایرانی و آمریکایی متوسل شده‌اند.

این پرونده شبیه رسوایی اخیر تارنمای "Iran Disinfo Project" است که دولت آمریکا به تازگی دست از حمایت مالی آن برداشته است و در آن تاکتیک‌های مشابهی برای آزار و اذیت روزنامه نگاران و خبرنگاران مخالف تغییر رژیم و حمله به ایران استفاده می‌شد.

اما خوشبختانه، به لطف داستان حسین، توئیتر حساب کاربری علوی را به حالت تعلیق درآورده است.

بدون شک منافقین به تلاش برای رساندن پیام خود از طریق رسانه‌های غربی ادامه می‌دهند و برخی مواقع هم از رسیدن به هدفشان راضی خواهند بود، اما حالا بخش مهمی از مبارزه فریبکارانه و ارعاب برانگیز آنها افشا و متوقف شده است.

آمریکن کانسروتیو دوماهنامه‌ای است که توسط مؤسسهٔ ایده‌های آمریکایی منتشر می‌شود.

این نشریه به طور کلی، نماینده یک صدای ضد جنگ و سلطه نیروی نومحافظه کار است.این مجله در سال ۲۰۰۲، توسط "اسکات مک کانل"، "پاتریک بیوکنن" و "تاکی تئودوراکوپولوس" در مخالفت با جنگ عراق تأسیس شد.
انتهای متن/

چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 12:51

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید