خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

محکومیت نتانیاهو قبل از انتخابات

دادستان کل رژیم صهیونیستی قصد دارد قبل از انتخابات آتی در فلسطین اشغالی،برای نخست‌وزیر این رژیم در پرونده فساد مالی کیفرخواست صادرکند

«آویخای مندلبلیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی قصد دارد قبل از انتخابات آتی در فلسطین اشغالی، برای «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر این رژیم در پرونده فساد مالی کیفرخواست صادر کرده و وی را به جلسه استماع فرا بخواند.

روزنامه جروزالم‌پست نوشته دادستان رژیم صهیونیستی هفته پیش با گروهی از دادستان‌های کل سابق و قضات دیوان عالی درباره این موضوع دیدار و گفت‌وگو کرده است. تمامی حاضران در آن جلسه به متهم کردن پیش از انتخابات نتانیاهو رأی داده‌اند.نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در چهار پرونده که به پرونده‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ شهرت یافته‌اند به فساد مالی متهم شده و مورد بازجویی قرار گرفته است. در صورتی که برای نتانیاهو در این پرونده‌ها کیفرخواست صادر شود بایستی قبل از طرح رسمی اتهام علیه او در یک جلسه استماع حاضر شود. پرسش بزرگ در فلسطین اشغالی این بود که دادستان کل چه زمانی علیه نتانیاهو کیفرخواست صادر می‌کند. بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه تأکید کرد در صورتی که دادستان کل تصمیم بگیرد که او را متهم کند از سمت خود استعفا نخواهد کرد.وی همچنین مدعی شد قانون نمی تواند او را ملزم به استعفا ‌کند. بنیامین نتانیاهو گفته بود که غیرمنطقی است که جلسه استماع دادگاه قبل از انتخابات ماه آوریل برگزار شود: «جلسه استماع تا زمانی که سخنان من شنیده نشود خاتمه نمی‌یابد. بنابراین، اگر نتوان جلسه استماع را قبل از انتخابات به پایان رساند، آغاز آن قبل از انتخابات منطقی نیست.»
انتهای متن/

پنج شنبه, 13 دی 1397 ساعت 13:12

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید