خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

قتل‌عام دانش‌آموز‌های یمنی توسط ائتلاف سعودی+فیلم

14 شهید 95 زخمی نتیجه جنایت اخیر سعودی در حمله هوایی

جنگنده‌های ائتلاف سعودی-آمریکایی روز (یکشنبه) چندین حمله هوایی به صنعاء و استان صعده داشتند.

جنگنده‌های ائتلاف منطقه سعوان در صنعاء را هدف قرار دادند و این حمله خسارت‌های مادی بسیاری به جا گذاشت. جنگنده‌های مذکور در ادامه دو حمله دیگر به شهرستان کتاف در استان صعده داشتند.

«حسن البخیتی» عضو دفتر سیاسی انصارالله در همین زمینه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد، یکی از بمب‌های این جنگنده‌ها به منطقه‌ای در مجاورت مدرسه الرایه اصابت کرده است.

وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که طی حمله هوایی ائتلاف سعودی به منطقه سعوان 14 دانش‌آموز دختر شهید و 95 نفر دیگر زخمی شدند.

در همین حال صندوق کودکان ملل متحد یونیسف روز (یکشنبه) اعلام کرد که بیش از 10 میلیون کودک یمنی نیازمند کمک های فوری بهداشتی هستند. در این مطلب آمده است نیمی از این ده میلیون را کودکان دختر تشکیل می دهد.

بر پایه این مطلب، در صورت عدم رسیدگی فوری به وضعیت کودکان یمنی، فاجعه ای بسیار هولناک در این کشور رخ می دهد که جبران پذیر نخواهد بود.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.در اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک شهید شده اند که بیشتر این کودکان بر اثر گرسنگی و قحطی اعمال شده از سوی این ائتلاف جان خود را از دست داده اند.

جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی نامید.

شمار زیادی از این قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می دهند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 21 فروردين 1398 ساعت 12:09

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید