راهبرد شکست خورده ترامپ

وندی شرمن: سیاست ترامپ در برابر ایران شکستی دردناک و پرهزینه است

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «وندی شرمن»، مقام سابق وزرات خارجه، آمریکا طی یادداشتی در نشریه «فارن پالیسی» به شدت از سیاست دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور انتقاد کرد. مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در توافق هسته‌ای طی این یادداشت با عنوان «نابودی کامل سیاست خارجی آمریکا در دوران ترامپ» به شکست سیاست خارجی ترامپ در زمینه‌های مختلف پرداخته است. شرمن با اشاره به انتخابات پیش روی آمریکا، نوشت: جدیدترین شکست ترامپ باید این نکته را به رای‌دهندگان یادآوری کند که دولت او در بسیاری از زمینه‌ها شکست خورده است.

در این یادداشت آمده است: رویکرد ترامپ در قبال ایران نمونه دیگری از شکست دردناک و پرهزینه است. حدود ۳ سال بعد از خروج ترامپ از توافق هسته‌ای، ایران دارای اورانیوم با غنای بالای بیشتر، فناوری‌های پیچیده‌تر و فاصله کمتری با ساخت سلاح هسته‌ای دارد. شرمن در این یادداشت به شکست سیاست خارجی ترامپ در بسیاری از زمینه‌ها و در قبال کشور‌های مختلف پرداخته است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، که از زمان آغاز به کار خود در کاخ سفید و حتی در کمپین‌های انتخاباتی پیش از دوران ریاست جمهوری خود نیز همواره توافق هسته‌ای ایران را مورد انتقادات شدید قرار می‌داد سرانجام در روز ۸ مه ۲۰۱۸ (۱۸ اردیبهشت ۹۷) دولت آمریکا را به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای خارج و تحریم‌ها علیه ایران را احیا کرد.

واشنگتن همچنین با راه انداختن کمپین موسوم به «فشار حداکثری»، سعی در کشاندن ایران به پای میز مذاکره و «منزوی کردن ایران» داشته است، اما بسیاری از کارشناسان، تحلیلگران و مقامات آمریکا، به شکست این کمپین اذعان کرده‌اند.
انتهای متن/

شنبه, 11 مرداد 1399 ساعت 13:09

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید