چاپ کردن این صفحه

ترامپ تصمیم عاقلانه بگیرد

ریچارد هاس: ترامپ اعلام کند که برای رفع تحریم‌های ایران آمادگی دارد.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری فارس  «ریچارد هاس» رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا و دیپلمات اسبق وزارت خارجه این کشور در پیامی توئیتری در رابطه با حمله موشکی ایران به مواضع آمریکایی‌ها در عراق، به پیام وزیر خارجه ایران اشاره کرد و از دونالد ترامپ خواسته برای رفع تحریم‌های ایران اعلام آمادگی کند.

به گفته هاس، قرار است امروز چهارشنبه دونالد ترامپ درباره تحولات جاری در رابطه با حمله موشکی ایران یک سخنرانی داشته باشد و یا بیانیه صادر کند.

رئیس شورای روابط خارجی آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: «محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت که کشورش نه به دنبال تشدید تنش است و نه جنگ. بیانیه صبح چهارشنبه (به وقت واشنگتن) دونالد ترامپ فرصتی برای تکرار این موضع (ظریف) است و او باید بگوید که ایالات متحده به دنبال تغییر رژیم نیست و همزمان با اینکه خویشتنداری واقعی در برنامه هسته‌ای، موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران ایجاد شود، برای برداشتن تحریم‌ها آمادگی دارد.»

اشاره هاس به اظهارنظر وزیر خارجه ایران به پیامی توئیتری ظریف است که در آن این مقام ایرانی درباره حمله موشکی به مواضعه آمریکایی‌ها نوشته بود: «ایران منطبق با بند ۵۱ منشور ملل متحد، اقدامات متناسبی در دفاع از خود انجام داد و پایگاهی که از آن حمله بزدلانه علیه شهروندان و مقام‌های ارشد ما انجام شده بود را هدف قرار داد.»

وزیر خارجه ایران افزود: «ما به دنبال تشدید تنش یا جنگ نیستیم، اما از خودمان در برابر هر تهاجمی دفاع می‌کنیم.»
انتهای متن/

چهارشنبه, 18 دی 1398 ساعت 16:00