چاپ کردن این صفحه

بازتاب حماسه 4 آذر در رسانه های جهان

پوشش خبری رسانه های جهانی

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان رسانه‌ها و مطبوعات خارجی راهپیمایی روز دوشنبه مردم پایتخت کشورمان در محکومیت ناآرامی‌های اخیر را بازتاب دادند.

فرانس پرس در این‌باره گزارش داد: هزاران تن از حامیان نظام ایران روز دوشنبه در یک میدان در تهران، پایتخت ایران، تجمع کردند تا چند روز آشوبی را محکوم کنند که جمهوری اسلامی دشمنان خارجی‌اش را عامل آن معرفی کرده است.

بر اساس این گزارش، این افراد با به اهتزاز در آوردن پرچم ایران و پارچه نوشته‌هایی که شعار «مرگ بر آمریکا» بر رویشان نقش بسته بود، از همه مسیر‌ها به سوی میدان انقلاب تهران حرکت کردند.

خبرگزاری رویترز نیز با بازتاب راهپیمایی ایران نوشت هزاران نفر روز دوشنبه با تجمع در تهران، آمریکا و رژیم صهیونیستی را به تحریک بیشتر اعتراضات ضد دولتی در بیش از یک دهه اخیر در جمهوری اسلامی ایران متهم کردند.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه هم ویدئویی از راهپیمایی امروز مردم تهران که در حمایت از نظام و علیه ناآرامی‌های اخیر برگزار شد، منتشر کرد.

شبکه روسیا الیوم از تظاهرات گسترده در تهران در حمایت از نظام و مخالفت با اغتشاش خبر داد. پایگاه اینترنتی این شبکه به نقل از خبرنگار خود نوشت: امروز دوشنبه تظاهرات گسترده‌ای در تهران در حمایت از نظام و مخالفت با اقدامات آشوبگرانه برگزار شد. تظاهرکنندگان پلاکارد‌های مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل در دست داشتند.

روزنامه دیلی میل انگلیس نیز نوشت: هزاران نفر از هواداران نظام ایران، امروز برای محکوم کردن روز‌های «اغتشاش» در یکی از میدان‌های پایتخت تجمع کردند. میدان (انقلاب) به سرعت از افراد پیر و جوان پر شد که اکثر آن‌ها پرچم و یا تصویر رهبر ایران را در دست داشتند.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز با قطع برنامه‌های عادی خود در ویژه برنامه‌ای به پخش مستقیم راهپیمایی بزرگ مردم تهران پرداخت.

المیادین بخش‌هایی از سخنرانی سردار سلامی را به طور زنده پخش و قسمت‌های مهم آن را به صورت خبر‌های زیرنویس و فوری پخش کرد.

سردار سلامی گفت: دشمنان بدانند اگر از خط قرمز‌ها عبور کنند، آن‌ها را نابود خواهیم کرد. پاسخ به هر نوع تعرضی به ایران، قاطع و کوبنده خواهد بود و به دشمنان هشدار می‌دهیم که صبر ما زیاد طول نخواهد کشید.
انتهای متن/

سه شنبه, 05 آذر 1398 ساعت 10:21