چاپ کردن این صفحه

اعتراف مجری معروف فاکس نیوز به حمایت سعودی از تروریسم

تاکر کارلسون:حمله به برج های تجارت جهانی مرتبط با سعودی بود

«تاکر کارلسون» از مجریان معروف شبکه «فاکس نیوز» که به اثرگذاری بر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هم معروف است، اخیرا در گزارشی به نقش پررنگ حکومت عربستان سعودی در حملات یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ به مرکز تجارت جهانی در نیویورک، اذعان کرده است.

وی در این مورد می‌گوید: «بعد از هجده سال جنگ شاید فکر کنید که ایالات متحده در حال کاهش حضور خود در خلیج فارس است، اما اکنون برعکس است و برخی مواقع حتی به نظر می‌رسد که در آستانه بمباران ایران قرار داریم. چرا داریم این کار را انجام می‌دهیم؟ بیش از هر چیز، برای حفاظت از عربستان سعودی.»

کارلسون می‌افزاید: «در واشنگتن، اغلب اعضای هر دو حزب عربستان سعودی را یکی از نزدیکترین متحدان ما به شمار می‌آورند. اما مسئله عجیب این است که عربستان سعودی به مراتب بیشتر از صدام حسین با حملات یازده سپتامبر ارتباط دارد. در حالی که نقش ایران به مراتب کمتر است، در واقع ایران با یازده سپتامبر هیچ ارتباطی ندارد. این در حالی است که عربستان سعودی چنان با یازده سپتامبر مرتبط بوده که خانواده‌های بسیاری از قربانیان یازده سپتامبر به دنبال عدالت و دریافت غرامت به دلیل نقش سعودی‌ها هستند.»

کارلسون در این گزارش به سراغ خانواده‌هایی رفته است که بستگان خود را در آن حادثه از دست داده‌اند و حالا از ریاض شکایت کرده‌اند. بر اساس این گزارش، دولت آمریکا از پیشرفت پرونده و انتشار اطلاعات مربوط به نقش عربستان سعودی در این حادثه ممانعت می‌کند.

به گفته «جیم کریندلر» وکیل این خانواده‌ها، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد مقام‌های ارشد سعودی مستقیما به گروه تروریستی القاعده و هواپیماربایان یازده سپتامبر کمک مالی و عملیاتی کرده‌اند.
انتهای متن/

شنبه, 13 مهر 1398 ساعت 15:05