پروژه ویژه آمریکا و اسرائیل برای اشغال سواحل غربی یمن

یک پایگاه خبری یمنی طی یادداشتی از جزئیات طرح ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی با همکاری رئیس‌جمهور فراری یمن و ائتلاف عربی برای سیطره بر سواحل غربی یمن پرده برداشت.

به گزارش دیده بان به نقل از خبرگزاری فارس،آمریکا تلاش می‌کند که از طریق ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی، بر سواحل یمن سیطره یابد و از ارزش حیاتی آن در منطقه و جهان به نفع خود بهره‌برداری کند. این مطلبی است که پایگاه خبری یمنی «النجم الثاقب» در یادداشتی به آن صحه می‌گذارد که متن آن در ادامه می‌آید:

 

«بر اساس اطلاعات سیاسی و نظامی به دست آمده، آمریکا با سیطره بر سواحل و بنادر یمن به دنبال ایجاد یک خاورمیانه جدید است. اجرای این استراتژی از سال 2006 و با علنی شدن آن از سوی یکی از مقامات مسئول کاخ سفید، آغاز شد.

 

نفوذ آمریکا در یمن به طور خاص و در منطقه به طور کلی، دولت جدید آمریکا را بین چکش خودکشی و سندان شکست مقابل روسیه، ایران، چین و کره شمالی قرار داده است. به همین دلیل آمریکا بیش از پیش به برگه تروریسم به ویژه در سوریه، عراق، یمن و لیبی چنگ می‌زند.

 

پس از شکست ننگین نیروهای ائتلاف به سرکردگی ریاض، در یمن، آمریکا به مسئله تروریسم پناه برد و از آن به عنوان بهانه‌ای برای ورود به اراضی یمن استفاده کرد و مدعی شد که برای مبارزه با تروریسم وارد خاک یمن شده است. در همین راستا نیز نیروهای نظامی آمریکا در «البیضاء»، «ابین» و «حضرموت» عملیات انجام دادند. اما این مسئله دیگر برای افکار عمومی جهان و عربها کاملا آشکار است که این طرح در راستای حمایت مستقیم و لجستیک از ائتلاف صورت می‌گیرد. بر اساس اطلاعات موجود، ریاض از شیوخ قبائل همپیمانش در یمن ناامید شده است و با وجود تمام کمک‌های این شیوخ، آنها را به ترسو بودن و فراری بودن از میدان نبرد متهم می‌سازد.

 

اما هدف قرار دادن ناوها و کشتی‌های جنگی ائتلاف در آبهای یمن، آمریکایی‌ها را بیشتر تحریک کرد و آنها را به نقطه‌ای رساند تا در پی دخالت مستقیم در یمن باشند. در حالی که واشنگتن تلاش داشت برای ورود به جنگ یمن، بهانه‌ای مثل مقابله با ایران و حمایت از گذرگاه‌ بین‌المللی فراهم سازد، دولت نجات ملی یمن در صنعاء اعلام کرد که جنگ با ایران در یمن، تنها یک بهانه از سوی آمریکاست و هدف اصلی تلاش برای منحرف کردن افکار عمومی از دخالت مستقیم اسرائیل در باب‌المندب و جنگ یمن است.

 

کما اینکه آمریکا و اسرائیل تلاش دارند القاعده و داعش را بر باب‌المندب مسلط سازند. این امری است که برای دریانوری بین‌المللی و تجارت جهانی واقعا خطرناک است. اما رژیم صهیونیستی تلاش دارد داعش را بر باب‌المندب مسلط سازد و از این امر به عنوان یک برگه فشار بر چین، مصر و سایر کشورها استفاده کند. اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد، آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات بر روی سیطره بر ساحل غربی یمن توافق کرده‌اند.

 

بر اساس این توافق، جبهه «میدی» در شمال و جبهه «باب المندب» در جنوب در نقطه‌ای واحد به هم برسند و شهر «الحدیدة» و بندر آن تحت سیطره نیروهای ائتلاف در آید و همزمان با آن، آنچنان که مقامات سیاسی در تل آویو و واشنگتن می‌خواهند، «عبدربه منصور هادی» نیز پروژه اقلیم‌ها در یمن (تجزیه) را پیش ببرد.»
انتهای متن/

سه شنبه, 29 فروردين 1396 ساعت 17:42

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید