نعمت آزادی دینی و امنیت در کشور برخوردارند

آخوند کمالی تصریح کرد: در ایران، مبلغان دینی، مدیران و مدرسین حوزه های علمیه و آحاد علمای اهل سنت در جهت توسعه و ترویج دین آزاد هستند.

به گزارش دیده بان،"حاج گلدی آخوند کمالی" مشاور استاندار خراسان شمالی در امور اهل سنت و مدیر حوزه علیه خادمیه امانلی از توابع شهرستان رازو جرگلان در گفتگوی اختصاصی اظهارداشت: بزرگترین نعمت برای انسان بعد از سلامتی، امنیت است که خداوند را شاکریم که در نظامی زندگی می کنیم که از این نعمت به طور کامل برخورداریم.

آخوند کمالی تصریح کرد: در ایران، مبلغان دینی، مدیران و مدرسین حوزه های علمیه و آحاد علمای اهل سنت در جهت توسعه و ترویج دین آزاد هستند، در حالی که در بعضی کشورها شاهد فشار دولت ها بر روحانیت، و نبود حوزه های علمیه وحق نداشتن تبلیغ مبلغان دین ودیگر موارد هستیم و در فشار مذهبی و دینی از سوی حکومت خود هستند و در نماز های خود و در تعلیم و تعلم حوزوی آزادی دینی ندارند.

مدیر حوزه علمیه خادمیه امانلی تصریح کرد: ماباید خداوند را شاکر باشیم که این چنین نعمتی داریم، دشمنان اسلام تلاش می کنند این مسئله را جا بیندازند که نظام جمهوری اسلای ایران نسبت به اهل سنت تبعیض قائل می شود، در حالی که بر عکس است و امروز مشاهده می کنیم که نظام جمهوری اسلامی ایران بیشتر از علمای تشیع به اهل سنت خدمت می کند که این برای ما نعمت بزرگی است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن در قدیم می گفت تفرقه بنداز و حکومت کن اما امروز خباثت دشمن تاجایی است که می گوید تفرقه بنداز و نابود کن.

آخوند کمالی بیان داشت:دشمنان تلاش دارند تا اسلام را از طریق خود مسلمانان نابود کند و برای مقابله با این توطئه باید هوشیار و بیدار بود و راه برون رفت از بحران های کنونی وحدت و یکپارچگی است./تقریب
انتهای متن/

شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 12:02

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید