لاپید: نتانیاهو باید کناره گیری کند

رهبر یک حزب صهیونیستی در مصاحبه‌ای به‌شدت به نخست وزیر این رژیم بابت آنچه که وی قصور در قبال ایران نامید، حمله نمود.

به گزارش دیده بان، «یعیر لایپد» رهبر حزب «یش عاتید» اسرائیل در سخنانی گفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم نه بخاطر اتهام‌های مالی بلکه به خاطر قصور در توافق هسته‌ای ایران باید از قدرت کناره گیری کند.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» یعیر لاپید در مصاحبه‌ای که در کنست صورت گرفت، گفت : «اهداف اصلی نتانیاهو توقف توافق هسته‌‌ای ، تداوم تحریم‌ها و اطمینان از این‌که ایرانی‌ها در کنار مرزها حضور نمی‌یابند، بود. این‌ها بزرگترین وعده نتانیاهو به اسرائیلی‌ها بود اما باید قبول کنیم که محقق نشدند.»

وی که خواهان رسیدن به سمت نخست وزیری اسرائیل است ادامه داد : «با ایران و سوریه ما شاهد کابوس هستیم. این شکست بزرگ دولت در سیاست خارجی است.»

لاپید با حمایت از رویکرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران گفت: «ترامپ در زمینه سخت گرفتن علیه ایران با برنامه‌های نظارتی همچون برنامه موشکی ایران حق دارد. رئیس جمهور آمریکا روشن ساخت که توافق ایران، به بقیه‌اقدام‌هایی که این کشور انجام می‌دهد را پوشش نمی‌دهد و دنیا باید اقدامی را در این زمینه انجام دهد.»

وی در بخش دیگر این مصاحبه گفت: «اقدام‌های دولت در قبال اوضاع سوریه به طور نادرستی شکست خورده‌اند. آنچه اینک در سوریه در حال انجام است همانی است که خواهانش نیستیم. ما نیاز به تغییر قواعد بازی با روس‌ها داریم و ایالات متحده آن را اصلاح کند و همه اطمینان حاصل نمایند که ما قبل هرگونه اقدام در سوریه علیه ایرانیان از کسی اجازه نمی‌گیریم.»

لاپید با انتقاد از ضعف نتانیاهو خواهان ترک سمت نخست وزیری از جانب او و روی کار آمدن نسل بعدی برای اداره امور شد و افزود: «اگر شما 68 ساله باشید و در این سمت به مدت چهار دوره حاضر باشید، دیگر در دورو پنجم اقدامی نمی‌توانید انجام دهید. پس لازم است اجازه دهید نسل بعدی روی کار بیاید.»

وی در این گفت‌‌وگو پیرامون طرح صلح اعراب و فلسطین و مسائل درون حزبی سرزمین‌های اشغالی به اظهار نظر پرداخت./فارس
انتهای متن/

یکشنبه, 05 آذر 1396 ساعت 13:24

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید