لابی مخفی تل‌آویو در انگلیس

واحد پژوهش الجزیره می‌گوید نتایج تحقیقات مخفیانه این شبکه خبری در طول 6 ماه گذشته از وجود یک لابی زیرزمینی رژیم صهیونیستی در انگلیس برای توطئه علیه سیاستمداران ضد اسرائیلی در این کشور پرده برمی‌دارد.

به گزارش دیده بان به نقل از خبرگزاری فارس، واحد پژوهش الجزیره می‌گوید نتایج تحقیقات مخفیانه این شبکه خبری در طول 6 ماه گذشته از وجود یک لابی زیرزمینی رژیم صهیونیستی در انگلیس برای توطئه علیه سیاستمداران ضد اسرائیلی در این کشور پرده برمی‌دارد.

 

یک خبرنگار مخفی الجزیره با اسم مستعار «رابین» در طول 6 ماه گذشته با اعضای این شبکه لابی‌گری در بریتانیا ملاقات کرده است. این شبکه لابی با واسطه سفارت اسرائیل در لندن از حمایت شدید کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برخوردارند.

 

«رابین» در این ملاقات‌ها خود را به عنوان یک فعال دانشگاهی با احساسات اسرائیل‌دوستانه شدید و در تلاش برای مبارزه با جنبش تحریم اسرائیل معرفی کرده است.

 

این تحقیق، یافته‌های بی‌شماری دارد، اما الجزیره، روز یکشنبه از اولین مورد آن رونمایی کرده است: یک دیپلمات اسرائیلی در تلاش برای تخریب سیاستمداران ارشد انگلیسی با نگرش‌های ضد اسرائیلی است.

 

«رابین» به صورت مخفیانه از گفت‌وگویی بین یک مقام ارشد سفارت اسرائیل به نام «شای موسات» و سیاستمدار انگلیسی به نام «ماریا استریزلو» فیلم گرفته است. «استریزلو» در زمان ثبت این فیلم رئیس دفتر یک نماینده ارشد پارلمان انگلیس به نام «رابرت هالفون» بوده است.

 

دیپلمات اسرائیلی در این فیلم خطاب به سیاستمدار انگلیسی می‌گوید: «می‌خواهید نام چند تا نماینده را به شما بدهم که به نظرم باید تخریب بشوند؟»«استریزلو» در جواب می‌گوید: «خب، می‌دانید اگر آدم خیلی سرسخت به نظر برسد، مطمئناً آنها چیزهایی را پنهان خواهند کرد.»

 

«ماسوت» می‌گوید: «بله؛ من اسامی برخی اعضای پارلمان را دارم. (استریزلو) خودش می‌داند کدام اعضای پارلمان را می‌خواهم برکنار کنم... معاون وزیر خارجه.»شبکه خبری الجزیره نوشته اشاره «ماسوت« به «آلان دونکان»، معاون وزیر خارجه انگلیس، یکی از حامیان کشور شدن فلسطین است.

 

استریزلو، اندکی بعد گفته که «یک رسوایی کوچک» می‌تواند به برکنار دونکان ختم بشود.
انتهای متن/

یکشنبه, 19 دی 1395 ساعت 09:15

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید