عبدالحمید معصومی تهرانی کیست؟!

عبدالحمید معصومی تهرانی که بارها به دلیل ارتکاب جرم‌های سیاسی و عقیدتی، توسط دادگاه روحانیت محکوم گشته بود، در آخرین اقدام خود در مصاحبه با شبکه‌های صهیونیستی بهائی، به حمایت از کمپین یادآوری بازداشت سرکردگان بهایی ملحق شده است.

به گزارش دیده بان، این در حالیست که تمامی علمای اسلام به دلیل ماهیّت ضددینی و استکباری بهائیت، به مخالفت با آن پرداخته‌اند. عبدالحمید معصومی تهرانی، فردی که به دلیل حمایتش از فرقه‌ی ضالّه‌ی بهائیت، آیت‌الله خطاب می‌شود؛ در آخرین اظهارات خود، دهمین سال بازداشت سرکردگان بهائیت در ایران را محکوم نمود. این روحانی‌نما که پیش‌تر، بارها به دلیل ارتکاب جرم‌های سیاسی و عقیدتی در دادگاه روحانیت محکوم گشته بود، در خوش‌خدمتی به تشکیلات ضددینی بهائیت، کوتاهی نمی‌کند.
جالب است بدانیم تهرانی، در حالی سنگ بهائیت را به سینه می‌زند که از ابتدای تشکیل این مسلک، تمامی علمای اسلام به علّت ماهیت ضددینی و جاسوسی بهائیت؛ به مخالفت با آن پرداخته‌اند. چراکه بهائیت از یک‌سو با انکار عملی وحدانیت خدای تعالی (نوری، بدیع، ص 154)، معاد موعود ادیان الهی (همان، ص 338) و انکار ضروری دین (خاتمیت پیامبر اسلام)؛ و از سویی دیگر با ماهیت استعماری و جاسوسی خود (اسناد لانه جاسوسی، شماره 377)؛ مخالفت تمامی حقیقت‌جویان را با خود برانگیخته است. حال روحانی‌نمایی به نام تهرانی، با کمترین اطلاع تاریخی و دینی نسبت به این مسلک، آن را دیانت خوانده و به حمایت از این جریان می‌پردازد!


پی‌نوشت:
حسینعلی نوری، بدیع (در جواب اسئله قاضی)، چاپ سنگی از روی نسخه‌ی خطی، کاتب حرف الزاء، ربیع الأول.
مؤسسه‌ی مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، فصلنامه مطالعات تاریخی، اسناد لانه جاسوسی./پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب
انتهای متن/

یکشنبه, 18 تیر 1396 ساعت 15:16

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید