سیستان و بلوچستان هیچ مسئله امنیتی داخلی ندارد

وزیر کشور گفت: اولویت اصلی ما در وزرات کشور و همچنین در دولت برطرف کردن مشکلات موجود اقتصادی و اشتغال منطقه سیستان خواهد بود.

 عبدالرضا رحمانی فضلی در بدو ورود به فرودگاه زابل و در جمع خبرنگاران بیان کرد: مدت‌ها قبل با پیگیری‌هایی که بعمل آمده بود با دستور رییس‌جمهور جلسه‌ای در وزارت کشور برگزار شد و تمام دستگاه‌های اجرایی اعم از دولتی و حکومتی قرار شد طرحی را در خصوص رفع مشکلات این منطقه از کشور ارائه دهند تا برنامه‌ریزی در این رابطه انجام شود.

وی اظهار کرد: امروز هم جلسه شورای تامین و اقتصاد مقاومتی در زابل تشکیل خواهد شد و همه دستگاه‌ها طرح‌هایی که دارند مطرح می‌کنند، امیدواریم با پیگیری مسئولین محلی و استانی و ملی، طرح‌ها را در زمان‌بندی که انجام شده تصمیم‌گیری و عملیاتی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در استان سیستان و بلوچستان هیچ مسئله امنیتی در داخل وجود ندارد اما دو کشور در همسایگی مرزهای این استان است که به دلیل ضعف در توانایی کنترل مرزها و مدیریت با مشکلاتی مواجه است؛ مشکلاتی که بالاترین هزینه را مردم این منطقه می‌پردازند و بالاترین قدرت دفاعی که امنیت پایدار است بر دوش مردم این استان است.

وزیر کشور به منظور بازدید و بررسی آخرین وضع خشکسالی در منطقه سیستان ، امروز به این منطقه سفر کرد .

رحمانی فضلی در این سفر یک روزه به همراه معاونان و روسای سازمان های کشوری از طرح 46 هزار هکتاری دشت سیستان ، منطقه ویژه اقتصادی رامشار و منطقه آزاد سیستان بازدید می کند.

در این سفر وزیر کشور همچنین از آخرین وضع بازارچه های مرزی جدید سیستان و بلوچستان به ویژه بازراچه تخت عدالت هیرمند بازدید می‌کند.

شرکت در جلسه بزرگان و معتمدان زهک ، جلسه بررسی وضع سیستان و شورای اداری سیستان و بلوچستان در شهرستان زابل از دیگر برنامه های وزیر کشور در این سفر خواهد بود./العالم
انتهای متن/

یکشنبه, 17 تیر 1397 ساعت 14:53

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید