زمینه آشنایی پیروان ادیان توسط علمای دین

نشست علمی" حقوق اقلیت های دینی در هند با تاکید بر مسلمانان" با حضور دکتر سید غیور الحسن، رئیس کمیسیون ملی اقلیت های هند در پژوهشگاه بین المللی المصطفی برگزار شد.

به گزارش دیده بان، دکتر سید غیور الحسن، رئیس کمیسیون ملی اقلیت های هند در این نشست علمی، دفاع از حقوق اقلیت های هندوستان برای پیشرفت آنها را از مهمترین وظایف کمیسیون حقوق اقلیت های هند دانست و اظهار داشت: 240 ملیون نفر از جمعیت هندوستان جزء پیروان اقلیت های دینی این منطقه به شمار می روند، که دولت این کشور در سال جاری، بودجه خوب و قایل توجهی را بدین منظور اختصاص داده است.

وی با بیان این که معارف اهل بیت(علیهم السلام)، می تواند تصویر اشتباهی که از اسلام در عصر کنونی به جهانیان ارائه شده را تغییر دهد، اظهار داشت: فراگیری علوم انسانی و دانش تکنولوژی های نوین بشری در کنار علوم اسلامی، از مهمترین موضوعاتی است که باید مورد توجه طلاب و دانش پژوهان علوم دینی قرار گیرد.

رئیس کمیسیون ملی اقلیت های هند با اشاره به این که علم، تهذیب و اخلاق مداری شاخصه اصلی پیروان اهل بیت(علیهم السلام) است، تصریح کرد: در این عصر باید ضمن تأکید بر عرصه های نوین دانشی، بنیه های تهذیبی و اخلاقی خود را روز به روز تقویت نماییم.

دکتر غیور الحسن در ادامه به یکی از آزمون های تخصصی علوم نوین در کشور هندوستان اشاره نمود و خاطرنشان کرد: در سالیان اخیر مسلمانان به ویژه پیروان معارف اهل بیت(علیهم السلام) نقش آفرینی سازنده ای را در گسترش علوم روز کشور هندوستان رقم زده اند.

وی با بیان این که وزارت اقلیت هند، در سرتاسر هندوستان کانون های آموزشی متعددی را در کنار مجموعه های فراگیر آموزشی و پژوهشی راه اندازی نموده است، ابراز داشت: بر اساس رایزنی های صورت گرفته و اخذ موافقت وزیر محترم اقلیت هندوستان و با توجه به جمعیت 40 میلیونی پیروان اهل بیت(علیهم السلام) در این کشور، مقرر شد تا دانشگاهی به نام اهل بیت(علیهم السلام) در هندوستان راه اندازی شود.

رئیس کمیسیون ملی اقلیت های هند خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط به وجود آمده در سال های اخیر، تمام مسلمانان هندوستان دیدگاه محترمانه، خوب و ارزشمندی نسبت به پیروان اهل بیت(علیهم السلام) و جمهوری اسلامی ایران دارند.

دکتر غیور الحسن در پایان اظهار داشت: پیروان اهل بیت(علیهم السلام) باید پیشتاز تجلی اخلاقیات اسلامی در اجتماع بوده، سیره ائمه اطهار(علیهم السلام) در عرصه هیا مختلف را سرلوحه و الگو قرار دهند.

گفتنی است: در بخش پایانی این نشست علمی طلاب، دانش پژوهان و پژوهشگران جامعه المصطفی(ص) سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با موضوع نشست ارائه نمودند./حوزه
انتهای متن/

سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 ساعت 16:35

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید