روایت ایرانی از «ماه عسل» مقام سیاسی امنیتی آمریکا در «پژوهشکده»ی کرج

 یک مأمور ارشد آمریکایی - که اتفاقاً متخصص براندازی نرم با ابزار کشاورزی است - به ایران می‌آید، مورد تقدیر قرار می‌گیرد، به اهدافش نائل می‌شود و در بازگشت گزارش استهزاء‌آمیزی منتشر می‌کند.

به نقل از موسسه دیده بان،  این پرونده‌ی ویژه از روشهای «کنترل غذای جهان» توسط چند بنیاد و خانواده‌ی آمریکایی پرده برداشت. دیدیم که تلاشهای این نهادها، از نیمه‌ی قرن نوزدهم - یعنی حدود 160 سال قبل - آغاز شد؛ بعدها در ابتدای قرن بیستم «بنیاد خیریه‌ی راکفلر» توانست رقبا را از سر راه بردارد و خود محور این جریان قرار گیرد.

در ادامه، طی روزهای اخیر، معرفی سرنخهای کنترل غذای ایران توسط بنیاد راکفلر آغاز شد. به این بهانه، روز گذشته گزارش خودنوشت،‌ تحقیرآمیز و تأسف‌بار از حضور یک مقام سیاسی و امنیتی ایالات متحده به نام کنت کوئین در «پژوهشکده‌ی بیوتکنولوژی کشاورزی کرج» روی خط رفت. کوئین - که طی 50 سال گذشته ارتباط وثیقی با هنری کیسینجر معروف دارد و همکار نزدیک او بوده است - نوشت: من و همسرم برای ماه عسل به این ایران رفتیم! 

گزارش منتشر شده‌ی توسط انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران از این واقعه‌ی بسیار تلخ است ،متنی که برای روشن شدن ابعادی از این سفر، بسیار مفید خواهد بود. برای نمونه یکی از نکات قابل توجه در این گزارش، تمجید همزمان محمود حجتی و بهزاد قره‌یاضی، از نورمن ارنست بورلاگ است. 

منبع: تسنیم
انتهای متن/

چهارشنبه, 07 شهریور 1397 ساعت 10:22

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید