حضور اسرائیل بر وجبی از خاک فلسطین را به رسمیت نخواهیم شناخت

دبیرکل جهاد اسلامی در شصت و نهمین سالگرد اشغال فلسطین تأکید کرد این جنبش سلاح را بر زمین نخواهد گذاشت و از وجبی از خاک فلسطین نخواهد گذشت.

به گزارش دیده بان به نقل از خبرگزاری فارس، «رمضان عبدالله شلح» دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین به مناسبت شصت و نهمین سالگرد «یوم‌النکبه» (15 ماه می/سالروز اشغال فلسطین) به ایراد سخنانی پرداخت.وی گفت در حالی سالگرد اشغال فلسطین فرا رسیده که عده‌ای سیاست تسلیم و ناامیدی را ترویج می‌کنند و می‌گویند «فلسطین، از دست رفته است».

رمضان عبدالله در ادامه تأکید کرد: سلاح را بر زمین نمی‌گذاریم و حضور اسرائیل را بر وجبی از خاک فلسطین به رسمیت نخواهیم شناخت ، می‌گوییم «نه، به اسرائیل» زیرا این به معنای «بله» به فلسطین است.

الشلح افزود بخشی از پول قرادادهای اسلحه آمریکا به کشورهای عربی به جیب صهیونیست‌ها روانه می شود. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تعجب‌زده خواهد شد میهمان منطقه‌ای می‌شو که آرمان فلسطین را فراموش کرده‌اند (اشاره به سفر نزدیک ترامپ به عربستان)؛ اما کسی که در قبال قدس کم‌کاری می‌کند در قبال مکه نیز همین کار را خواهد کرد.

دبیرکل جهاد اسلامی گفت: نقشه فعلی در منطقه به دنبال ادغام اسرائیل است. سازندگان النکبه نتوانستتد اراده ما را بشکنند و پاسخ به النکبه همان وحدت ماست. تحقق وحدت فلسطینی ممکن نخواهد بود جز زمانی که ساف از شناسایی اسرائیل دست بردارد و از مسیر توافق اسلو برگردد، ما به تشکیل یک سند ملی فلسطینی جامع فرا می‌خوانیم ، طرح ساف شکست خورده است.

شلح در ادامه تصریح کرد محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان به جای اینکه از رنج مردم غزه بکاهد اقدام به اجرای برنامه‌هایی علیه مردم این منطقه کرده که بر رنج آنها افزوده است؛ از مهمترین اولویت‌های ما ، فراهم کردن زمینه‌های ایستادگی بیشتر و پایان محاصره ظالمانه نوار غزه است.

دبیرکل جهاد اسلامی افزود: انتفاضه باید در راستای دفاع از قدس و مسجد الاقصی فعال تر شود .وی به تمام اسرای فلسطینی به ویژه اسرای اعتصاب‌کننده درود و تحیت فرستاد و گفت اگر دشمن صهیونیستی به لجبازی‌های خود در تحقق مطالبات اسرا ادامه دهد جهاد اسلامی دست‌بسته نخواهد نشست.
انتهای متن/

دوشنبه, 25 ارديبهشت 1396 ساعت 14:07

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید