تقاضای اخراج سفیر اسرائیل از امان

۵۵ نماینده پارلمان اردن با امضای نامه ای از دولت این کشور خواسته اند که سفیر اسرائیل را از امان اخراج کند و سفیر اردن در تل آویو را به کشور بازگرداند.

به گزارش دیده بان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ۵۵ نماینده پارلمان اردن با امضای نامه ای از دولت این کشور خواسته اند که سفیر اسرائیل را از اردن اخراج و سفیر اردن را از تل آویو فرا بخواند.

«تامر بینو» یکی از نمایندگان اردنی که این نامه را امضا کرده تأکید کرد که نمایندگان پارلمان تاکنون اقداماتشان در حد و اندازه اظهار نظرهایشان نبوده و از همکارهای خود خواست که فقط به حرف زدن بسنده نکنند و با رفتارشان نشان دهند که از موضوعات میهنی حمایت می کنند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که تعداد افرادی که این نامه را امضا کرده اند افزایش پیدا کند و گفت: این نامه را در پایان هفته ارائه دادیم به همین دلیل تعداد زیادی از نمایندگان در امان به سر نمی بردند به هم احتمالا شمار امضا کننده گان افزایش پیدا کند.

این اقدامات پارلمانی علیه اسرائیل در اردن بعد از تیراندازی در یکی از ساختمان های سفارت رژیم صهیونیستی در امان صورت گرفته است، هفته گذشته دو شهروند اردنی به دست یک نظامی اسرائیلی که در سفارت این رژیم عنوان نگهبان را دارد کشته شدند.

بر خلاف خواسته دولت اردن و با اصرار اسرائیلی ها این نظامی اسرائیلی موفق شد به همراه هیأتی از سفارت اسرائیل در امان، راهی تل آویو شده و با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کند./مهر
انتهای متن/

شنبه, 07 مرداد 1396 ساعت 10:28

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید