تروریست‌های به دنبال توطئه‌ای شیمیایی

وزارت دفاع روسیه شواهدی در اختیار دارد که از احتمال توطئه‌ای شیمیایی به دست تروریست‌های جبهه‌النصره و کلاه‌سفیدها در سوریه حکایت دارد.

به گزارش دیده بان، وزارت دفاع روسیه امروز سه‌شنبه اعلام کرد، اطلاعات بدست آمده نشان می‌دهد که تروریست‌های جبهه‌النصره با همکاری نیروهای موسوم به کلاه‌سفیدها قصد دارند تا مخازن گاز کلر وارد شهرکی در سوریه کنند و اقدامات تحریک آمیزی را صورت دهند.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، مرکز نظارت بر آتش‌بس سوریه که تحت نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت می‌کند، این خبر را منتشر کرده است.

بنا به اعلام این مرکز وابسته به وزارت دفاع روسیه، روز دوشنبه یک تماس تلفنی با این مرکز گرفته شده که یکی از ساکنان شهرک «سراقب» در استان ادلب از این توطئه‌های تروریست‌ها خبر داده است.

به گفته این منبع محلی، تروریست‌های جبهه‌النصره بعدازظهر روز گذشته 12 فوریه (23 بهمن‌ماه) سه خودرو حاوی بیش از 20 سیلند گاز کلر وارد این منطقه کرده‌اند که تجهیزات حفاظت فردی نیز به همراه این سیلندرها بوده است.

علاوه بر این، نمایندگان شاخه محلی کلاه‌سفیدها که ماسک به صورت زده بودند مانوری را برای امدادرسانی به ساکنان محلی که ظاهرا مسموم شده بودند، برگزار کردند.

مرکز روسی وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، این شواهد از این امر حکایت دارد که تروریست‌های جبهه‌النصره به همراه کلاه‌سفیدها در حال توطئه برای انجام اقدام تحریک آمیز دیگری با استفاده از تسلیحات شیمیایی در استان ادلب هستند و قصد دارند مقامات دمشق را به استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه ساکنان محلی متهم کنند./فارس
انتهای متن/

سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 16:36

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید