ترزا می در یک بیانیه غیرمنتظره اعلام کرد
۸ ژوئن، انتخابات پارلمانی زودهنگام در انگلیس

نخست‌وزیر انگلیس با انتشار یک بیانیه غیرمنتظره از برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور در تاریخ ۸ ژوئن (۱۸خرداد) خبر داد.

به گزارش دیده بان به نقل از خبرگزاری فارس، نخست وزیر انگلیس با انتشار یک بیانیه غیرمنتظره از برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور خبر داد.

 

مساله برگزیت و نحوه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از مهمترین مسائلی است که دولت انگلیس را با چالش مواجه کرده است.ترزا می نخست وزیر و رهبر حزب محافظه‌کار بریتانیا، با اعلام خواسته خود برای برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام از حزب اپوزیسیون یعنی حزب کارگر درخواست کرد با وی همراهی کند.

 

در پاسخ به این درخواست حزب کارگر بریتانیا اعلام کرد که با برگزاری انتخابات زودهنگام در تاریخ 8 ژوئن موافق است.سخنگوی نخست وزیر بریتانیا هم روز سه‌شنبه (امروز) گفت جمعی از نمایندگان پارلمان و وزرای کابینه حمایت کاملی از برگزاری انتخابات زودتر از موعد می‌کنند.

 

وی همچنین گفت برگزاری انتخابات زودتر از موعد در بریتانیا هیچ تاثیری بر فرآیند و زمان‌بندی برگزیت نخواهد داشت.در واکنش به این اعلام ترزا می، نیکولا استرجون رهبر حزب ملی اسکاتلند با ابراز ناخشنودی گفت محافظه‌کاران با انتخابات زودتر از موعد کشور را به سوی پیش‌ می‌برند که برگزیت سخت و کاهش بودجه‌های بیشتر اتفاق بیافتد.

 

از سوی دیگر تیم فارن رهبر حزب لیبرال دموکرات گفت حزبش از انتخابات زودتر از موعد در بریتانیا حمایت می‌کند و آن را فرصتی برای تغییر در جهت کشور، عنوان کرد.
انتهای متن/

سه شنبه, 29 فروردين 1396 ساعت 17:45

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید