امکان تعامل و گفت‌وگو با آمریکا وجود ندارد

سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست هفتگی خود با تاکید بر اینکه درشرایط کنونی امکان گفت‌وگو میان ایران و آمریکا وجود ندارد، تصریح کرد: آمریکا نشان داده است که غیرقابل اعتماد بوده و طرف مطمئنی برای هیچ کاری نیست.

 به گزارش دیده بان، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران صبح امروز -دوشنبه- در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران به موضوع شائبات مبنی بر امکان گفت‌و‌گو و تعامل میان دولت‌مردان ایران و آمریکایی پرداخت. او در ابتدای این نشست، در پاسخ به سوالی در خصوص ادعای روزنامه العرب مبنی بر سفر بن علوی، وزیر خارجه عمان به آمریکا و اینکه آیا هدف از این سفر میانجیگری بین ایران و آمریکا بوده است، گفت: فکر می‌کنم سفر اقای بن علوی انجام شده است. ما از محتوای و اهداف سفر ایشان اطلاعی ندارم.

بهرام قاسمی ادامه داد: روابط تهران و عمان به صورت مستمر و متمادی است، با یکدیگر روابط خوبی داریم، در تماس دائم با یکدیگر هستیم. آقای ظریف نیز طی هفته‌های قبل سفری به عمان داشتند.

وی ادامه داد: من ارتباط و پیوستی بین این سفرها نمی‌بینم.

همچنین، قاسمی در خصوص افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا و مطرح شدن بحث‌های مذاکرات بین ایران و آمریکا گفت: من نمی دانم شما به کجا استناد می‌کنید.این بحث رسانه‌ای است و مقامی مطرح نکرده است.

قاسمی در ادامه اظهارات خود، در خصوص اینکه آیا تصمیمی برای مذاکره با آمریکا هست یا نه، تصریح کرد: ممکن است آمریکا یا بخشی‌هایی از آمریکا آرزوهایی را مطرح کنند که پس از خروج غیرقانونی از برجام و سیاستهای خصمانه آنها و تلاش آنها برای فشار اقتصادی بر ملت ایران، فکر می‌کنم چنین بحثی (و امکانی) وجود ندارد. با این وضعیت امکان گفتگو وجود نخواهد داشت. آمریکا نشان داده است که غیرقابل اعتماد بوده و طرف مطمئنی برای هیچ کاری نیست.‎
انتهای متن/

سه شنبه, 09 مرداد 1397 ساعت 10:16

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید