خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525
چاپ کردن این صفحه

اعترافی از نوع صهیونیستی
حفظ قدرت و منافع سیاسی مهم‌ترین دغدغه نتانیاهو

به اعتقاد رهبر اتحاد صهیونیستی، نتانیاهو به خاطر حفظ قدرت و منافع سیاسی خود، به مذاکرات صلح پشت کرد.

به گزارش دیده بان، نتانیاهو با انجام اقداماتی در روزهای گذشته پرونده سیاه‌ خود را حتی در میان صهیونیست‌ها هم تیره تر نمود و جدای از نقض قوانین بین‌المللی در موارد مختلف، متهم به دریافت رشوه و فساد مالی نیز شد.

 

این در حالی است که صهیونیست‌های افراطی به‌فرمان نتانیاهو، مرتکب جنایات جنگی زیادی در کنار نقض حقوق بشر و اشغالگری اراضی اشغالی در فلسطین شده‌اند.از مهمترین این اقدامات می توان به ادامه شهرک سازی ها با توجه به عدم موافقت شورای امنیت سازمان ملل با این اقدام و صادر نمودن بیانیه ای در این باب دانست.

 

همچنین اقدامات وی به سرانجامی رسیده است که ائتلاف‌های سیاسی مختلف در اراضی اشغالی هم با انتقادهای فراوان شکایات خود را از فعالیت‌های نتانیاهو ابراز داشته‌اند.

 

با تمامی این تفاسیر در حالی که ماهیت رژیم صهیونیستی و مشروعیت آن در هاله ای از ابهام قرار دارد، اسحاق هرتزوگ، رهبر ائتلاف اتحاد صهیونیستی در سخنرانی اخیر خود می‌گوید: بنیامین نتانیاهو، پیش‌تر آماده توقف شهرک‌سازی‌ها در بیشتر مناطق کرانه غربی بوده و قصد داشته به‌سوی رهبران دنیای عرب دست آشتی دراز کند، اما بعدها به خاطر حفظ قدرت و منافع سیاسی مجبور به کناره‌گیری از این موضع شده است.

 

گفتنی است که هرتزوگ روز دوشنبه در کنفرانس رؤسای سازمان‌های عمده یهودی-آمریکایی در اورشلیم خطاب به حضار گفت: نتانیاهو از این مذاکرات گریخت. او به‌جای تعهد دادن، به طرفین مذاکره پشت کرد.او به‌راحتی به تفاهمی که داشتیم پشت پا زد.او در ادامه افزود «تاریخ، نتانیاهو را به خاطر این کوتاهی قضاوت خواهد کرد. فرصتی تاریخی بود.

 

با همه این تفاسیر، رسانه‌هایی مانند صدای آمریکا در تلاش هستند تا از نتانیاهو تصویری مثبت در شبکه‌های خود ارائه دهند و در برابر واقعیت‌های موجود، این موارد را با شک و شبهه درباره تعهد و حسن نیت نتانیاهو به سبک خود مطرح می‌کنند.

 

درواقع می توان گفت اظهارات اسحاق هرتزوگ نمونه‌ای دیگر از مخالفت‌ها و انتقادات به وی بوده و از آخرین افشاگری‌ها درباره نتانیاهو است.
انتهای متن/

در همین زمینه بخوانید:

سه شنبه, 03 اسفند 1395 ساعت 11:07