خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
چاپ کردن این صفحه

پاسخ به اشغالگری صهیونیست‌ها
سیلی محکم فلسطین به نقض حقوق بشر

نقض حقوق بشر و تجاوز و اشغالگری صهیونیست‌ها تا جایی است که این متجاوزان یک نوجوان معترض فلسطینی را تنها بابت سیلی زدن به یک سرباز اسرائیلی محاکمه می‌کنند.

به گزارش دیده بان، همزمان بانفوذ و شروع تجاوز نظامی و اشغالگری‌ها توسط صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی، همواره درگیری میان فلسطینی‌ها با این متجاوزان خبرساز بوده و نقض حقوق بشر را در حملات هوایی و زمینی آشکار می‌کند و دراین‌بین هیچ دادگاهی وجود ندارد تا سال‌ها جنگ و خونریزی افراد بی‌گناه را در دفاع از سرزمین مادری پاسخگو باشد.

 

حتی نهادهای بین‌المللی و مدعی حقوق بشر هم دراین‌بین یا سکوت کرده و یا تنها در حد کلامی برای رفع تکلیف اقدام نموده‌اند. با این تفاسیر در روزهای اخیر بعد از انتشار و داغ شدن فیلمی که در آن دیده می‌شود یک دختر نوجوان فلسطینی به سرباز اسرائیلی سیلی می‌زند، مقام‌های اسرائیل رسماً او را به اتهام حمله به سربازان اسرائیلی محاکمه می‌کنند!

 

فیلمی که در آن دیده می‌شود «عهد تمیمی»، ۱۷ ساله، همراه دخترعمویش در یک رویارویی با نیروهای اسرائیلی به‌صورت یک سرباز سیلی می‌زند، در هفته‌های گذشته در شبکه‌های اجتماعی خیلی داغ شد. حالا این نوجوان به ۱۲ نوع اتهام در اسرائیل دادگاهی شده است که ازجمله آن‌ها حمله و پرتاب سنگ است.

 

همچنین خانواده او می‌گویند آنچه در فیلم دیده می‌شود، مقاومت مشروع در جریان تظاهراتی در مناطق اشغالی در کرانه باختری بوده است.جالب اینکه ارتش اسرائیل گفته در تحقیقاتش درباره این واقعه، به این نتیجه رسیده است سربازی که در فیلم پیداست از دو زن فلسطینی کتک می‌خورد، "حرفه‌ای رفتار کرده که مقابله‌به‌مثل نکرده است." و این تظاهر به رعایت حقوق بشر جای بسی تأمل دارد.

 

 

 99431028 cb657dcb-e214-4368-89c7-1c67823e48c6
انتهای متن/

در همین زمینه بخوانید:

سه شنبه, 12 دی 1396 ساعت 11:56