اعتراف رسانه های سعودی
بایکوت اقلیت ها در کشورهای حاشیه خلیج فارس

کویت و بحرین تنها کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس هستند که جامعه مسیحی بومی دارند و با این اولویت بازهم در میان نقض شدید آزادی و حقوق بشری قرار دارند.

به گزارش دیده بان، آزادی ادیان الهی در انجام مناسبات، فرایض دینی و مذهبی آن‌ها در تمامی جهات ازجمله مواردی است که همواره در غرب علیه برخی از کشورهای هدف مثل ایران بکار گرفته‌شده است.

 

رسانه‌های وابسته به غرب در اخبار خود چنین ترویج می‌نمایند که در ایران نقض حقوق اقلیت‌های دینی و عدم آزادی برای آن‌ها وجود دارد، درحالی‌که زندگی مسالمت‌آمیز مسلمانان ایرانی در کنار هم‌وطنان غیرمسلمان خود مهم‌ترین دلیل برای چنین شایعاتی از سوی معاندان است.

 

با این تفاسیر امروز شاهد هستیم کشورهایی که در حمایت از غرب هستند، ازجمله ناقضان حقوق اقلیت‌های دینی در مناطق خود هستند و جالب اینکه غربیان هم این نقض حقوق بشر را نادیده گرفته و به آن هیچ واکنشی ندارند.

 

در نگاهی به جامعه مسیحیان کویت، این موضوع کاملاً مشهود است و علاوه بر آن رسانه وابسته به آل سعود به این مهم اعتراف و اشاره داشته است.هرچند دراین‌بین کویت و بحرین تنها کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس هستند که جامعه مسیحی بومی دارند و با این اولویت بازهم در میان نقض شدید آزادی و حقوق بشری قرار دارند.

 

 

Capture4245

 

 

العربیه در این زمینه چنین می‌نویسد:

"بااین‌همه به‌ندرت از دشواری اقلیت‌های غیرمسلمانانی گفته می‌شود که شهروندان کشورهای عرب خلیج هستند، زیرا که تصویر اصلی از شهروندان این کشورها مسلمان سنی و یا شیعه است. اما مسیحیان درصحنه سیاسی کویت حضور ندارند و تاکنون هیچ مسیحی به نمایندگی مجلس این کشور انتخاب‌نشده است."

 

گفتنی است در ایران علاوه بر آزادی و رعایت حقوق شهروندی و بشری، از دیگر هم‌وطنان غیرمسلمان نمایندگانی در مجلس شورای اسلامی وجود دارد. نکته دیگر حملات و شکنجه‌هایی است که توسط تروریست‌های وابسته به غرب مانند داعش به مسیحیان در شرق بوده است.
انتهای متن/

شنبه, 11 دی 1395 ساعت 12:46

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید