چاپ کردن این صفحه

نقض حقوق بشر
جلوگیری رژیم آل خلیفه از برپایی نماز جمعه شیعیان

دولت بحرین در ادامه سیاست های خصمانه خود در قبال انقلابیون بحرینی از برگزاری بزرگترین نماز جمعه شیعیان در منطقه الدراز ممانعت به عمل آورد.

 به گزارش دیده بان،  آل خلیفه همچنان به سیاست های خصمانه خود در قبال مردم بحرین ادامه می دهد.

بر اساس  گزارش صوت المنامه، نظامیان آل خلیفه بازهم از برپایی بزرگترین نماز جمعه شیعیان بحرین در منطقه الدراز ممانعت به عمل آوردند.

گفتنی است، منطقه الدراز محل سکونت آیت الله عیسی قاسم و محل تجمع و تحصن فداییان ایشان است که از ماه ژوئن ۲۰۱۶ (حدود ۱۳ ماه پیش) با آغاز محاکمه و سلب تابعیت از آیت الله عیسی قاسم مورد محاصره نیروهای امنیتی نظام آل خلیفه در آمده است.

اکنون آل خلیفه بیش از یک سال است که از برگزاری بزرگترین نماز جمعه شیعیان بحرین ممانعت به عمل می آورد. این هفته نیز نمازگزاران که از ساکنان منطقه هستند در پی ممانعت از ورود امام جمعه و دیگر نمازگزارن از مناطق دیگر نماز را فرادی بجا آورده و دست به تظاهرات زدند.

در این تظاهرات مردم سیاست تبعیض گرایانه رژیم و تعرض به اصول عقاید مذهب تشیع را محکوم نموده و شعارهایی در مطالبه قصاص خون جوانان بحرینی که در دفاع از رهبر شیعیان بحرین در هفته قبل به شهادت رسیدند و در محکومیت صدور حکم های ناعادلانه اعدام و حبس های بلند مدت برعلیه جوانان انقلابی و فعالین سیاسی بحرین سر دادند و بر دفاع تا پای جان از آیت الله عیسی قاسم رهبر انقلاب بحرین تاکید کردند.

این اتفاقات در سکوت کامل مجامع حقوق بشری بین المللی و در لوای حمایت های سعودی ها و غرب در حال انجام است.
انتهای متن/

شنبه, 21 مرداد 1396 ساعت 11:43