خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
چاپ کردن این صفحه

محدودیت اقلیت های دینی در سوییس:
روبنده ممنوع

در بخشی از این طرح عنوان شده است که «هیچ‌کس نباید در اماکن عمومی (به جز اماکن مقدس) صورت خود را بپوشاند.»

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان؛ محدودیت های متعددی که طی سال های گذشته در سطح اروپا نسبت به اقلیت های دینی اعمال شده از عهده شمارش خارج است اما متاسفانه بعلت پروپاگاندای رسانه ای این اقدامات ضد حقوق بشری از دید دیگر ملت ها پنهان می ماند تا ویترین زیبای فریبنده غرب همچنان شکل حقوق بشری داشته باشد. شوربختانه کشوری همچون سوییس که شورای حقوق بشر سازمان ملل در آن مستقر است نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اقداماتی در جهت تحدید حقوق انسانی انجام می دهد.

از جمله اینکه پارلمان سوئیس روز سه‌شنبه با طرح ممنوعیت بستن روبنده در اماکن عمومی در این کشور موافقت کرد.

به نوشته روزنامه «سان»، این طرح با 88 رأی مثبت در برابر 87 رأی منفی در شورای ملی به تصویب رسید. 10 نفر از نمایندگان هم در این رأی‌گیری غایب بوده‌اند.

این در حالی است که چند ماه قبل یک کمیته دولتی با اکثریت قاطع علیه این طرح رأی داده بود.مصوبه شورای ملی سوئیس برای ممنوعیت پوشیدن روبنده، هنوز نهایی نیست و پیش از اجرایی شدن باید چند مرحله دیگر را بگذارند.

در بخشی از این طرح عنوان شده است که «هیچ‌کس نباید در اماکن عمومی (به جز اماکن مقدس) صورت خود را بپوشاند.»

«الیزابت اشنایدر اشنیتر» عضو شورای ملی سوئیس در این رابطه گفته است: «برقع (رو بنده) نشانه‌ای ضد زن در ایدئولوژی اسلام‌گرایانه است. باید به استفاده از این نماد پایان داد.»

در ماه‌های گذشته کشورهای اروپایی یکی پس از دیگری قوانین سخت‌گیرانه‌ای را به بهانه مبارزه با «افراط‌ گرایی»، تصویب کرده‌اند.
انتهای متن/

در همین زمینه بخوانید:

چهارشنبه, 07 مهر 1395 ساعت 10:16