چاپ کردن این صفحه

ظریف:
سکوت غرب در قبال کشتار کودکان سرسام آور است

وزیر امور خارجه کشورمان، سیاست غرب در قبال کشتار کودکان توسط تروریست ها را سرسام آور دانست.

به گزارش دیده بان، محمدجواد ظریف روز جمعه توئیتی نگاشت: اینکه تروریست های تحت حمایت غرب یک پسرک معصوم ١٢ ساله را در سوریه سر می برند، آشکارا به مسئله ای عادی بدل شده است.
وی سکوت غرب را سرسام آور دانست.
شبکه های اجتماعی چهارشنبه گذشته ویدئویی را منتشر کرده اند که تروریست های«نورالدین الزنکی» در حال سربریدن یک کودک با چاقو نشان می دهد.
رسانه های مختلف اعلام کردند که این کودک 12 ساله به صورت وحشیانه ای توسط تروریست های نورالدین الزنکی که آمریکا از آن به عنوان گروهی معتدل یاد می کند سربریده شده است.
در این ویدئو پنج مرد دیده می شوند که یک پسربچه وحشت زده را که حدود 12 ساله به نظر می رسد، در عقب یک موتر نوع لاری مورد ضرب و شتم قرار می دهند. سپس یکی از مردان موهای پسربچه را می کشد و دقایقی بعد همان مرد سر پسربچه را از تنش جدا می کند.
آن طور که در ویدئو عنوان شده شورشیان این پسربچه را 'یک مبارز فلسطینی حامی دولت بشار اسد' خوانده اند.
این واقعه در حوالی حندرات، واقع در شمال شهر حلب، روی داده است؛ در این منطقه همچنین یکی از اردوگاه های غیر رسمی آوراگان فلسطینی واقع شده است، اردوگاه عین الطال، تا پیش از شروع جنگ داخلی در سوریه، میزبان حدود 7 هزار آواره فلسطینی بود، اما از سال 2013 و همزمان با اوج گرفتن درگیری ها در حلب، ساکنان آن بی جا شده اند.
بنابر گزارش ها 'نورالدین زنکی' از آمریکا، بریتانیا، فرانسه و دیگر حامیان غربی مخالفان دولت بشار اسد، کمک های مالی و تسلیحاتی دریافت کرده است.
انتهای متن/

شنبه, 02 مرداد 1395 ساعت 08:29