چاپ کردن این صفحه

سی یکمین نشست
دستور کار اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل

این نشست با حضور مقامات سازمان های بین المللی، روسای دولت ها، وزرای مختلف و مقامات حقوق بشری کشورها از 20 مارس تا 24 ماه میلادی می برگزار می شود.

به گزارش دیده بان، در روز اول نشست رییس شورای حقوق بشر، رییس مجمع عمومی سازمان ملل، کمیسر عالی حقوق بشر و وزیر امور خارجه سوییس از سوی کشور میزبان به ارایه سخنرانی کردند

 پس از آنکه 'زید رعد الحسین' کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در افتتاحیه این اجلاس سخنرانی کرد، وی به همراه 'مونس لیکتافت' (Mogens Lykketoft) رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد همایش سه روزه ای را افتتاح کردند تا نمایندگان ارشد دولتها مسائل حقوق بشری مورد علاقه و دغدغه ملی و بین المللی خود را برای 47 کشور عضو مطرح کنند.
این نشست با حضور مقامات سازمان های بین المللی، روسای دولت ها، وزرای مختلف و مقامات حقوق بشری کشورها از 20 مارس تا 24 ماه می برگزار می شود.

در روز اول نشست رییس شورای حقوق بشر، رییس مجمع عمومی سازمان ملل، کمیسر عالی حقوق بشر و وزیر امور خارجه سوییس از سوی کشور میزبان به ارایه سخنرانی کردند.
محمد جواد لاریجانی به عنوان دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان نیز روز سه شنبه بعد از ظهر در نشست عالیرتبه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد سخنرانی و مواضع جمهوری اسلامی ایران را در حوزه حقوق بشر تشریح خواهد کرد.
در این نشست، بیش از 100 نخست وزیر، معاون نخست وزیر، وزیر خارجه و سایر وزرا سخنرانی می کنند.
تارنمای شورای حقوق بشر سازمان ملل در بخش تقویم کاری اجلاس سی و یکم نوشت: در این اجلاس چهار هفته ای در مورد کمیسیون تحقیقات مرتبط با برخی کشورها از جمله سوریه و اوضاع حقوق بشر بروندی، کره شمالی، اریتره و میانمار پرسش و پاسخ انجام خواهد شد.
شورا همچنین نشستی با مقام های بلندپایه به مناسبت پنجاهمین سالگرد معاهدات حقوق سیاسی و مدنی و همچنین نشستی پیرامون حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برگزار خواهد کرد. علاوه بر این نشست هایی در مورد تغییرات آب و هوایی ، حق سلامت، پیشگیری از خشونت افسارگسیخته، حقوق بشر و شیوع ایدز و همچنین نشستی پیرامون تبادل نظر در مورد ناسازگاری دموکراسی و نژادپرستی برگزار خواهد شد.
مناظره سالانه در مورد حقوق افراد معلول و همچنین جلسه سالانه یک روزه ای در مورد حقوق کودک تشکیل می گردد. شورا همچنین جلسات پرسش و پاسخ با مشاور ویژه پیشگیری از نسل کشی دبیر کل سازمان ملل، پرسش و پاسخ با گزارشگر ویژه در مورد اوضاع مدافعان حقوق بشر، پرسش و پاسخ با کارشناس ویژه در مورد برخورداری افراد زال از حقوق بشر، پرسش و پاسخ با گزارشگر ویژه در مورد حق حریم شخصی و پرسش و پاسخ با گزارشگر ویژه در مورد ترویج و محافظت از حقوق بشر در عین مبارزه با تروریسم را برگزار خواهد کرد.
انتهای متن/

سه شنبه, 11 اسفند 1394 ساعت 15:38