خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525
چاپ کردن این صفحه

اعتراف روزنامه هاآرتص
اسرائیل برای کشتار مسلمانان میانمار سلاح می فرستد

روزنامه هاآرتص اعلام کرد که با وجود افزایش خشونتهای نظامیان حاکم میانمار و بودایی های افراطی علیه اقلیت مسلمانان روهینگیا، اسرائیل به فروش سلاح به دولت میانمار ادامه می دهد.

به گزارش دیده بان، روزنامه اسرائیلی هاآرتص نوشت: خشونت های میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در این کشور تشدید شده است. اطلاعات سازمان ملل نشان می دهد حدود ۶۰ هزار نفر از اعضای این گروه اقلیت به سبب خشونت فزاینده و آتش زدن روستاها، اخیرا از ایالت «راخین» میانمار فرار کرده اند.

در ادامه این گزارش آمده است: این ها اطلاعاتی است که تصاویر ماهواره ای آنها را تایید می کند، اما هیچکدام از این موارد موجب تغییر سیاست وزارت جنگ اسرائیل نشده است تا از فروش سلاح به میانمار خودداری کند.

اجساد ۲۶ آواره از جمله دوازده کودک روز پنجشنبه از رودخانه ای که در طول مرز بین میانمار و بنگلادش جریان دارد پیدا شد.

این روزنامه در ادامه گفت: با وجود آنچه تاکنون از گزارش های نماینده سازمان ملل در میانمار مشخص شده است و گزارش محققان دانشگاه هاروارد که می گویند ارتکاب جنایات ادامه دارد، دولت اسرائیل بر عرضه سلاح به حکومت نظامیان میانمار اصرار دارد.

هاآرتص افزود: ژنرال «مین آنگ هلانگ» یکی از سران دولت نظامی میانمار سپتامبر ۲۰۱۵ در سفری ویژه به اسرائیل برای خرید سلاح، با تولید کنندگان تجهیزات نظامی این کشور دیدار کرد. اعضای هیئت همراه وی با «رووین ریولین» رئیس اسرائیل و نیز مقامات نظامی از جمله رئیس ستاد ارتش اسرائیل دیدار کردند. هیئت میانماری همچنین از پایگاههای نظامی این کشور بازدید و با پیمانکاران نظامی دیدار کردند.

«میشل بن باروخ» رئیس اداره بین المللی همکاری نظامی وزارت جنگ اسرائیل نیز تابستان سال ۲۰۱۵ به میانمار سفر کرد. مقامات حکومت نظامی میانمار فاش کردند در زمان این سفر که در رسانه ها زیاد پوشش داده نشد، از اسرائیل قایق های گشتی خریداری کردند و صحبت هایی نیز در مورد خرید قایق های بیشتر انجام شد./ مهر
انتهای متن/

در همین زمینه بخوانید:

سه شنبه, 14 شهریور 1396 ساعت 11:28