چاپ کردن این صفحه

عضو کمیسیون امنیت ملی مطرح کرد
تنها کشور اروپایی که عضو داعشی ندارد

سؤال ما از حسن بگویچ این بود که چرا در اروپا که مدعی آزادی و دموکراسی هست، داعشی پرورش پیدا می‌کند و از جامعه ای مانند فرانسه هزار نفر به این گروهک تروریستی می‌پیوندند،که وی پاسخ جالبی داد.

 

دکتر نقوی حسینی عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی طی گفتگویی با دیده بان اذعان کرد:یکی از اقدامات امروز عربستان سعودی این است که در اغلب کشورهای مسلمان و غیر مسلمان مراکز آموزش سلفی گری تأسیس می‌کند و تلاش دارد که در این مراکز جوان‌ها جذب شوند و در مسیر سلفی گری تکفیری حرکت کنند.

وی افزود:پاکستان هم یکی از میدان‌های فعالی است که عربستان در آنجا حضور دارد و هدفش هم این است که با تقویت مدارس سلفی گری و مبادلات فرهنگی گسترده، فرهنگ سلفی گری را تزریق بکند.

 

naghavi

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت:یکی از اهداف عربستان از حمایت گروه‌های تروریستی مانند داعش و داعش پروری اقدام علیه امنیت کشور ما محسوب می‌شود و ما این را بعنوان تهدید علیه امنیت خودمان تلقی می‌کنیم.

وی تاکید کرد:ما در سفری که به کرواسی داشتیم، با آقای حسن بگویچ رئیس مرکز اسلامی این کشور نشستی را برگزار کردیم، ایشان نکته جالبی را مطرح کرد، سؤال ما از ایشان این بود که چرا در اروپا که مدعی آزادی و دموکراسی هست، داعشی پرورش پیدا می‌کند و از جامعه ای مانند فرانسه هزار نفر به این گروهک تروریستی می‌پیوندند، مگر این کشور آزادی بیان و دموکراسی ندارد؟وی حرف جابی زد و گفت که ما در کرواسی حتی یک نفر داعشی نداریم، این مسئله خیلی جالب است که با وجود این همه مسلمان حاضر در کرواسی ما داعشی نداریم، بگویچ تاکید کرد که ما اجازه ندادیم مراکزی که داعشی پرورند در کشور ما فعالیت بکنند.
انتهای متن/

در همین زمینه بخوانید:

دوشنبه, 22 تیر 1394 ساعت 12:15