چاپ کردن این صفحه

راز شکنجه گاه سری و مخوف آل سعود

افشاگر معروف سعودی از زندانی در شرق یمن خبر داد که عربستان، بازداشتی‌ها را در این زندان شکنجه می‌کند

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «مجتهد» افشاگر معروف سعودی در صفحه توییتر خود از زندانی سری در شهر «حضرموت» در شرق یمن خبر داد که توسط ارتش سعودی اداره می‌شود و در آن تخلف‌های گسترده‌ای علیه بازداشتی‌های یمنی صورت می‌گیرد.

وی ضمن انتشار یک گزارش نوشت: گزارشی از بازداشتی‌های سابق در زندانی که نیروهای سعودی در یمن آن را اداره می‌کنند به دست من رسیده است که در نکات زیر خلاصه می‌شود:

مخفی نگه داشتن وجود این زندان و اتفاقات داخل آن.

توجیه بازداشت و شیوه بازداشت، نقض حقوق انسانی است.

شرایط زندان و خدمات آن مناسبت حیوانات هم نیست.

زندان تحت نظارت قضایی سعودی، یمنی یا نظارت بین‌المللی نیست.

مجتهد ادامه داد: صدها و چه بسا هزاران نفر در این زندان بازداشت هستند و تعدادی از آنها زیر شکنجه فوت و تعدادی دیگر نیز دچار معلولیت شده‌اند. اکثر بازداشتی‌ها از نزدیکان اشخاصی هستند که به او مشکوک شده‌اند. کسانی که این گزارش را رسانده‌اند از سازمان‌های حقوقی و پارلمان‌های جهان و دادگاه‌های بین‌المللی می‌خواهند ارتش سعودی را به تن دادن به نظارت بین‌المللی وادار کنند.

سازمان حقوق بشری «سام» سال گذشته از زندانی سری در حضرموت تخت عنوان زندان «الطین»خبر داد که تحت نظارت ائتلاف سعودی است. این سازمان اعلام کرد، بازداشت‌شدگان در این زندان تحت شکنجه و رفتار پست غیرانسانی قرار می‌گیرند. تا کنون نیز گزارش‌های مختلفی از زندانی‌های سری امارات در یمن منتشر شده که در آن تخلفات گسترده حقوق بشری صورت می‌گیرد.

 

 

 

13990326000037 Test NewPhotoFree

 

 

 

13990326000038 Test NewPhotoFree
انتهای متن/

سه شنبه, 27 خرداد 1399 ساعت 11:21