رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس:
قطعنامه ضدایرانی تحت تأثیر نفوذ مالی و سیاسی عربستان و صهیونیست ها

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: متأسفانه سازمان ملل تحت تأثیر نفوذ مالی عربستان سعودی و نفوذ سیاسی لابی های آمریکا و رژیم صهیونیستی است، که این مسئله در پرونده لیست ناقضان حقوق کودکان برای تمام کشورها شفاف شد.

ابوالفضل ابوترابی رئیس فراکسیون حقوق بشر  مجلس شورای اسلامی در واکنش به صدور قطعنامه ای در سازمان ملل مبنی بر محکومیت مشارکت ایران در جنگ سوریه، گفت: به نظر من ریشه این دست اقدامات و رویکردهای ضد ایرانی، تلاش های لابی های صهیونیستی در نهادهای بین المللی به ویژه سازمان ملل است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسفانه سازمان ملل تحت تأثیر نفوذ مالی عربستان سعودی و نفوذ سیاسی لابی های آمریکا و رژیم صهیونیستی است، که این مسئله در پرونده لیست ناقضان حقوق کودکان برای تمام کشورها شفاف شد، به طوری که عربستان در این لیست قرار داشت، اما با نفوذ مالی خود، حذف شد و پس از آن نیز دبیر کل سازمان ملل به کمک های مالی عربستان اشاره کرد.

ابوترابی ادامه داد: بنابراین هیچ انتظاری از سازمان ملل برای اتخاذ تصمیمات مستقل نیست و قطعنامه های این سازمان را اقدامات هدایت شده از سوی سعودی ها و صهیونیست ها می دانیم.

وی تصریح کرد: قطعا جمهوری اسلامی برای مقابله با قطعنامه ها و اقدامات جهت دار ضد ایرانی باید به صورت فعالانه تر در مجامع بین المللی حضور پیدا کند تا ضمن دفاع از مواضع کشورمان، در جهت ایجاد اتحاد میان کشورهای آزاده و مستقل اقدام کند.

ابوترابی افزود: یکی از ظرفیت های موجود در عرصه بین الملل برای جمهوری اسلامی، استفاده از جنبش عدم تعهد است، اما متأسفانه تاکنون در این راستا اقدام مثبتی صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس ادامه داد: با وجود اقدامات ضدایرانی اعراب و کشورهای غربی درباره نقش مثبت جمهوری اسلامی در بحران سوریه و مقابله با تروریست ها، کشورمان از سیاست خود برای حمایت از مردم و دولت سوریه دست بر نمی دارد.

مجمع عمومی سازمان ملل روز سه‌شنبه به قطعنامه‌ای که توسط گروهی از کشورهای غربی و عربی علیه وضعیت حقوق بشر در سوریه تدوین شده بود، رأی مثبت داد.

در یکی از بندهای این قطعنامه به ایران هم اشاره و ادعا شده است که «سپاه قدس» ایران در جنگ سوریه مشارکت دارد. این قطعنامه حضور نیروهای ایرانی در سوریه را محکوم کرده است.

نماینده ایران در این نشست ضمن اعلام مخالفت جدی با این قطعنامه، گفت تصویب چنین سندهایی اراده ایران و دولت سوریه برای مقابله با افراط‌گرایی در سوریه را متزلزل نمی‌کند.
انتهای متن/

شنبه, 29 آبان 1395 ساعت 10:36

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید