در پی پیشروی نیروهای مقاومت
عملیات روانی آمریکایی ها با پوشش "دیده بان حقوق بشر"

 

نیروهای مقاومت باید با چنین تحرکات ضمن هوشمندی، با بصیرت برخورد کنند تا درگیر فضای عملیات روانی آمریکایی ها وعناصر وابسته به ایشان نشوند.

به گزارش دیده بان؛ پیشروری نیروهای مردمی عراق و سوریه در تنگ کردن فضای حیات گروهک های تکفیری، اینبار رسانه های خارجی به واسطه ارگان دیده بان حقوق بشر به دنبال ایجاد اختلاف و فتنه در بین رزمندگان جبهه مقاومت هستند.

دیده بان حقوق بشر محور خبر سازی خود را در ایجاد اختلاف قومیتی متمرکز کرده است.

در گزارشی که بی بی سی در این راستا منتشر کرده آمده است:

 

يك سازمان ناظر بر حقوق بشر مى گويد به شواهدى دست يافته كه نشان مى دهد کردها روستاهای عرب‌نشین در مناطقی از شمال عراق را پس از آنکه از داعش پس گرفته‌اند، "ویران کرده‌اند."این گزارش منتشر شده از سوی ديدبان حقوق بشر براساس تحقيقاتى است كه در بازه زمانى بين سپتامبر ٢٠١٤ تا مه ٢٠١٦ در بيست و يك روستا و شهرك در مناطق مورد مناقشه بين دولت مركزى و حكومت خودمختار كردستان عراق در اطراف استان كركوك و نينوا تنظيم شده و محققان اين گروه با دست كم صد و بيست شاهد عينى و مقامات رسمى صحبت كرده‌اند.

تطهیر رسمی داعش!

همچنين در اين گزارش تصاوير ماهواره‌اى از مناطق مورد بحث، بررسى شده كه به گفته ديدبان حقوق بشر نشان مى‌دهد ويران كردن خانه‌ها و روستاها تا مدتها بعد از خروج نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) از آن مناطق ادامه داشته است.

جو استروك، معاون بخش خاورميانه ديدبان حقوق بشر، به خبرگزارى رويترز گفته كه تحقيقاتشان نشان مى‌دهد نيروهاى امنيتى كردستان عراق در اطراف نينوا و كركوك روستا به روستا، خانه‌‎هاى متعلق به عربها را ويران كرده‌اند اما خانه هاى كردها دست نخورده باقى مانده است

حكومت خودمختار كردستان عراق مدعى است این مناطق به طور تاریخی کردنشین بوده اما در زمان صدام حسین، دیکتاتور سابق عراق، عرب‌ها به آنجا کوچانده شده‌اند تا از نظر قومی و نژادی جوامع این مناطق تغییر کند.

 

نکته حائز اهمیت این است که دیده بان حقوق بشر یک ارگان به ظاهر مردمی است که توسط جمعی از آمریکایی اداره می شود و در سالهای اخیر تلاش های زیادی برای نزدیک شدن به گروه های مختلف عربی بالاخص بحرینی ها و یمنی ها صورت داده است.

نیروهای مقاومت باید با چنین تحرکات ضمن هوشمندی، با بصیرت برخورد کنند تا درگیر فضای عملیات روانی آمریکایی ها وعناصر وابسته به ایشان نشوند.
انتهای متن/

یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 13:54

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید