چاپ کردن این صفحه

دبیر ستاد حقوق بشر:
اگر بهایی از حیفا دستور بگیرد معلوم است که با آن برخورد می شود

گروه‌هایی مثل بهاییت، البته با شهروندان بهایی ایرانی مادامی که در چهارچوب قوانین فعال کنند از مال و جان اونها حمایت می‌کتبم و مدرسه دارند و دانشگاه می‌روند اما اگر از حیفا دستور بگیرند، معلوم است که با آنها برخورد می‌کنند.

به گزارش دیده بان، محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه امروز در پنجمین نشست مشترک پلیس بین الملل ناجا با قضات و کارشناسان قضایی گفت: دموکراسی ایران قابل قیاس با کشورهای دیگر نیست.

وی افزود: مثلا انتخاب اَربَکان در ترکیه با انتخاب خاتمی در ایران هم زمان بود، اما اربکان با تانک های ارتش پایین آمد در حالی که خاتمی هر دو دوره ریاست جمهوی را تمام کرد.

لاریجانی خاطر نشان کرد: من از مخالفین سیاسی خاتمی بودم اما کشور ما با آراء مردمی می چرخد و این علامت دموکراسی در کشور است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: در نظام ما افراد با رأی مردم بالا می روند و با رأی مردم هم پایین می آیند برای مثال هاشمی رفسنجانی با رأی مردم مسئولیت گرفت اما وقتی خواست دوباره بالا برود همین مردم به او رأی ندادند.

وی با اشاره به این مطلب که ما قبل از ورود به مذاکره حقوق بشری با اروپا چارچوب‌ها را مشخص می کنیم گفت: در این مداکرات باید هرگونه خودمحوری ممنوع باشد.

جواد لاریجانی تصریح کرد: باید آنها تفاوت های فکری را به رسمیت بشناسند البته ما نظام سکولار را قبول نداریم و می خواهیم با منطق بحث کنیم.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه افزود: نفاق باید ممنوع باشد، می گویند در ایران دموکراسی نیست آنوقت در عربستان دموکراسی وجود دارد؟

وی گفت: امروز ننگین ترین نقاط دنیا در بحث حقوق بشر پایتخت کشورهای اروپایی است که تروریست ها در آن رفت و آمد می کنند، این اوج فضاحت است.

لاریجانی با بیان اینکه دموکراسی در ترکیه به فوت بند است، گفت: این تحرکاتی که در مرزها دارد برای این است که از ارتشش می‌ترسد و می‌خواهد حواسش را به مرزها پرت کند. در حالی که در کشور ما تمامی نیروهای مسلح پشت نظام هستند و اگر اختلافی هست بین گروه‌های سیاسی است.

وی ادامه داد: اینکه یک جوان مصری با تمدنی به اندازه ایران می‌خوهد مثل کشور ما باشد و می‌کپید ما چرا عقب افتاده هستیم؟ دشمن نمی‌خواعد ایران الگو شود و به همین دلیل یک سطل رنگ سیاه روی جمهوری اسلامی می‌ریزد تا الگو نشود.

لاریجانی افزود: بعضی از اتهاماتی که در امر حقوق بشر به می‌زنند، مستقیما در مورد اسلام است و می‌گویند قوانینتان را عوض کنید که من یک‌بار به شوخی به احمد شهید گفتم شما آیت‌الله هم هستید.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: بحث بعدی آنها در مورد قوانین قضایی ماست، ما در کشور اگر کسی را بگیریم که مورد علاقه و همکار اونهاست از غرب جیغشان در نی‌آید که چرا مدافعین حقوق بشر را میگیرید؟ حالا مدافعان حقوق بشر چه کسانی‌اند؟ همین منافقین که 17 هزار نفر را ترور کردند. یا گروه‌هایی مثل بهاییت، البته با شهروندان بهایی ایرانی مادامی که در چهارچوب قوانین فعال کنند از مال و جان اونها حمایت می‌کتبم و مدرسه دارند و دانشگاه می‌روند اما اگر از حیفا دستور بگیرند، معلوم است که با آنها برخورد می‌کنند.

لاریجانی با بیان اینکه چطور امنیت غربی‌ها آنقدر مهم است که وقتی یازده سپتامبر رخ داد، قانون تصویب کردند که می‌توان هرکسی را تا هروقت که لازم است در زندان نکهدارند؟ گفت: امنیت برای آمریکا انقدر مهم است که به خودش اجازه می‌دهد برای تامین امنیت خودش به کشورهای دیگر خمله کند. به نظر ما سکولاریسم لیبرال یک حرف باطل است و مبنای ما کاملا با آنها متفاوت است.

وی افزود: یکی از خوانش‌هایی که اونها بعد از مذاکرات برجام داشتند این بود که ایران در پی فشارها کوتاه آمده و با خودشون می‌گویند بازهم فشار می‌آوریم و ایران از توان دفاعی، حمایت از حزب الله و جمهوری اسلامی دست بردارد. این خوانش کاملا غلط است و متاسفانه بعضی‌ها در داخل هم در این راستا عمل کردند که البته متوجه می‌شوند که اشتباه می‌کنند اما برای ما زحمت ایجاد می‌کنند.

به کفته لاریجانی، علت اینکه مقام معظم رهبری در مورد مذاکرات فرمودند فقط هسته‌ای در واقع جلوگیری از همین خوانش بود.

وی با تاکید بر اینکه قوه قضاییه هیچ تصمیمی برای شرکت در مذاکرات بروکسل نگرفته گفت: البته حقوق بشر اصلش دفاع از حقوق انسان‌ها که مخلوق خدا هستند است و ما پرچم دار این حقوق بشر در دنیا خواهیم بود. حقوق بشر میدان مانور جمهوری اسلامی است و غرب از همین نگران است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 05 آبان 1395 ساعت 15:34