چاپ کردن این صفحه

تنبیه ناقض بزرگ حقوق بشر

شورای حقوق بشر سازمان ملل به عربستان کرسی نداد

 به گزارش دیده بان عربستان سعودی اخیرا قصد داشت خود را به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درآورد.

پایگاه خبری «الخلیج الجدید» گزارش داد که بسیاری از کشور‌ها با این مسئله مخالفت کردند و به همین دلیل، عربستان سعودی در عضویت خود در این شورا ناکام ماند.

به گزارش این پایگاه، این شورا دارای ۴۷ کرسی است، ولی به خاطر «پرونده سیاه سعودی و هشدار‌های گروه‌های حقوقی مبنی بر اینکه انتخاب ریاض، اعتبار این سازمان بین‌المللی را زیر سؤال می‌برد»، با عضویت این کشور مخالفت صورت گرفت.

روزنامه «گاردین» انگلیس نیز گزارش داد که این نتیجه به منزله «ضربه مهلکی» بر پیکره تلاش‌های ریاض برای بهبود وجهه خود در محافل بین‌المللی بود.

به گزارش این روزنامه، عربستان سعودی از دور این رقابت کنار زده شد و موفق نشد کرسی را به دست آورد که با آن، تلاش داشت تصویر خود را بهتر کند.

پس از این مسئله، سازمان دیدبان حقوق بشر، از این نتیجه استقبال و تأکید کرد که شکست سعودی در به دست آوردن این کرسی در شورای حقوق بشر، مورد استقبال است.

دیدبان حقوق بشر پیش از رأی‌گیری برای عضویت سعودی، اعلام کرد که نباید کشور‌هایی که «ناقض حقوق مسلمانان هستند، در شورای حقوق بشر عضو شوند».

به گفته این سازمان، ریاض تهدید کرده است که اگر در لیست سیاه نقض حقوق کودکان قرار بگیرد، میلیون‌ها دلار پول خود را که در قالب حمایت از سازمان ملل است، خارج خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

منبع:خبرفوری
انتهای متن/

سه شنبه, 29 مهر 1399 ساعت 14:43