خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525
چاپ کردن این صفحه

بیانیه حوزه علمیه به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی

حوزه علمیه از دستگاه دیپلماسی کشور خواست تا جنایات آمریکا را در سازمان ملل پیگیری کند 

مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور با صدور بیانیه‌ای به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی، از دستگاه‌های رسمی کشور و بخصوص وزارت امور خارجه خواست تا با پیگیری جدی موارد نقض حقوق بشر توسط آمریکا، سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های بین المللی را به سوی اجرای وظایف خود سوق دهند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

((وَ إِذا تَوَلّى سَعى فِی الأَرضِ لِیُفسِدَ فیها وَ یُهلِکَ الحَرثَ وَالنَّسلَ وَاللَّهُ لا یُحِبُّ الفَسادَ)) بقره/205

متاسفانه امروز مفهوم حقوق بشر از جانب قدرت های بزرگ و هم پیمانان آن ها به طور انحصارطلبانه و یک جانبه تفسیر و به صورت ابزاری استفاده می‌گردد و کشورهایی همچون آمریکا و اسرائیل نسبت به ملت های مظلوم دنیا پیوسته مرتکب اِهلاک حرث و نسل شده مصداق بارز مفسدان فی الارض شده اند. اینان با اقدامات ضد حقوق بشر خود نشان داده اند که به هیچ یک از موازین بین المللی در قبال حقوق بشر پایبند نیستند.

یاد جنایات آمریکا از جمله در زندان‌های گوانتانامو و ابوغریب، کشتار دسته جمعی فرقه داوودی و جنایت های متعدد آن در کشورهای فلسطین، سوریه، عراق، یمن، افغانستان و بحرین به ویژه در کشور عزیزمان ایران، قلب هر انسان آزاده ای را جریحه دار و خشم و نفرت از آمریکا را در دل هایشان مضاعف می نماید.

این ایام یادآور شرارت های شیطان بزرگ در فاجعه حمله به هواپیمای مسافربری در سال 1367 و جنایات اذناب او یعنی منافقین کوردل در ترور مقام معظم رهبری مدظله العالی در سال 1360، ترور آیت الله بهشتی و 72 تن از یارانش در سال 1360 و ترور آیت الله صدوقی در سال 1361 می باشد که خود حکایت از آن دارد که آمریکا و سرسپردگانش بزرگترین خطر برای صلح و امنیت جهان می باشند.

مهم ترین وظیفه ی شورای امنیت و سازمان‌های مدافع حقوق بشر با توجه به مفاد منشور سازمان ملل، برقراری صلح و عدالت در همه سطوح بین الملل است؛ لیکن هنوز به نوعی تحت سلطه قدرت‌های بزرگ قرار دارند و با سکوت معنادار خود از تجاوزات نظام سلطه و حامیانش دفاع می نماید و قربانیان امروز تاوان سکوت معنادار سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر و حمایت آشکار آمریکا از تروریسم سازمان یافته و غیر سازمان یافته را می‌دهد.

حوزه های علمیه ضمن برگزاری همایش بین المللی (افشاء نقض حقوق بشر آمریکائی) و درخواست افشاء جنایات و نقض حقوق بشر آمریکا توسط همه نهادها و موسسات فرهنگی و رسانه های کشور از دستگاه های رسمی کشور و بخصوص وزارت امور خارجه می خواهد با پیگیری جدی موضوع، سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های بین المللی را به سوی اجرای وظایف خود سوق دهند.

همچنین انتظار می رود حقوقدانان مجرب در ایران با همکاری قوه قضائیه، در اجرای پیشنهادهای مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام، راهکارهای عملی برای طرح جنایات آمریکا در محاکم بین المللی را شناسائی و زمینه لازم برای مجازات جنایتکاران آمریکائی را فراهم آورند.
انتهای متن/

در همین زمینه بخوانید:

سه شنبه, 11 تیر 1398 ساعت 11:46