خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
چاپ کردن این صفحه

آرمیتا رضایی نژاد در گفتگو با دیده بان:
بان کی مون وقتی مرا دید خجالت کشید

یکی از مصادیق زنده نگه داشتن یاد شهدا، رفتن به سراغ خانواده هایشان و شنیدن سخنان ایشان است.

به گزارش دیده بان، در آموزه های انقلاب اسلامی همواره این پیام زنده بودن خود را برای مخاطبین به نمایش میگذارد که"فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست " و این امر در سیره امام و رهبری دیده می شود.

یکی از مصادیق زنده نگه داشتن یاد شهدا، رفتن به سراغ خانواده هایشان و شنیدن سخنان ایشان است.در متن زیر سوال و جواب را با آرمیتا رضایی نژاد فرزند شهید هسته ای صورت دادیم، که نکات عاطفی و ظریف را در خود گنجانده است.مشروح این مصاحبه بدین شرح است.

سؤال: نبود پدر شما چه تأثیری درروند زندگی‌تان گذاشته و حرف دلت با بچه‌هایی که مانند شما قربانی پدید ترور هستند را بزنید:

آرمیتا: ترور پدرم باعث شد که خانه و مدرسه ما و تیپ ما و کلی چیزهای دیگر عوض بشود،، مثلاً اینکه ما دیگر مرد خانه ما دایی‌مان است و دیگر بابایم نیست.

سؤال: از دیداری که با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل داشتی بگو، چه چیزی به او گفتید؟

آرمیتا: من چیزی به او نگفتم، وقتی من رو دید خجالت کشید، ولی نتوانستم چیزی به او بگویم.

سؤال: حرف دلتان با کودکانی که قربانی حادثه تروریستی هستند چیست؟

آرمیتا: من تا حالا به این مسئله فکر نکرده بودم، اما به آن‌ها می‌گویم که ناراحت نباشید، یک روزی باید بروید انتقام خون پدرانتان را از صهیونیست‌ها بگیرید، من وقتی خیلی کوچولو بودم می‌گفتم اگر یک روز قاتل‌های بابایم رو ببینیم چون خانه ما طبقه پنجم بود، آن‌ها را می‌برم خانه و از طبقه پنجم پرتشان می‌کنم پایین و خلاصه بمیرند.من برای انتقام گرفتن از خون پدرم، راهش را ادامه می‌دهم.
انتهای متن/

در همین زمینه بخوانید:

چهارشنبه, 08 مهر 1394 ساعت 12:31