300 میلیون دلار
درخواست مالی ربع پهلوی از سعودی ها برای براندازی در ایران!

ربع پهلوی، فرزند شاه مخلوع  هفته گذشته طی یک سفر مخفیانه با پادشاه سعودی دیدار کرد.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان ،مجموعه رسانه ای اقلیم الشرق وابسته به عربستان سعودی از کمک 300 میلیون دلاری عربستان به فرزند شاه مخلوع برای براندازی در ایران خبر داد.

بنابر این خبر طی دیدارهایی که اخیرا بین برخی مقامات ارشد سعودی با رضا پهلوی صورت گرفته است، فرزند شاه مخلوع سابق ایران، درخواست حمایت مالی از فعالیت‌های خود علیه حکومت ایران را مطرح کرده است که این درخواست با مؤافقت عربستان سعودی روبرو شده است.

منابع نزدیک به سعودی‌ها اعلام کرده‌اند که عربستانی‌ها حمایت از رضا پهلوی را منوط به اجرای فعالیت‌هایی همچون برگزاری تجمعات و تظاهرات در شهرهای بزرگ ایران با حضور اقشار مختلف مردم کرده‌اند.

براساس گفته‌های این منابع، همکاری بین سعودی‌ها و ربع پهلوی از سال گذشته و هم‌زمان با ناآرامی‌های دی‌ماه 96 در ایران که با ایفای نقش جدی هواداران سلطنت صورت گرفت آغاز شده و در چند ماه گذشته جلسات متعددی بین او و مقامات ارشد عربستان سعودی برگزار شده است.

 

4587

 

منابع سعودی درخصوص میزان کمک عربستان به ربع پهلوی سکوت کردند اما با توجه به اخباری که پیشتر از قول جرج نادر مشاور دربار امارات متحده و از نزدیکان لابی FDD و وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا درخصوص پیشنهاد حمایت 300میلیون دلاری عربستان سعودی از فعالیت‌های ضد حکومت ایران منتشر شد، به‌نظر می‌رسد که این بار وی توانسته این کمک‌ها را به خود اختصاص دهد و روابط سعودی – پهلوی را وارد فاز جدیدی بکند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 10 مرداد 1397 ساعت 14:44

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید