اسپوتنیک
اندر احوالات اپوزسیون‌های عجیب و مفرح ایران

چندی پیش اسپوتنیک روسیه در گزارشی کوتاه چند خط در مورد فعالیت‌های اپوزسیون‌های ایران مطلبی منتشر کرد. در این مطلب به تعدد بی‌نظیر این اپوزسیون‌ها، ناکارآمدی محسوس آنها که اکنون بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب ایران دیگر نیاز به اثبات ندارد و همچنین کلاهبرداری آنها از منابع عربی همچون عربستان و برخی دشمنان ایران در اروپا صحبت شده بود.

 به گزارش دیده بان به نقل از خبرگزاری تقریب، هر چند مطلب اسپوتنیک برای ایرانی‌هایی که رفتار اپوزسیون‌های خارج نشین را حتی به شکلی گذرا رصد می‌کنند، نکته تازه‌ای نداشت، اما واقعیت ماجرا این است که برخی رفتارهای این اپوزسیون‌ها که در سرعت رشد و گسترش گوی سبقت را از قارچ‌های جنگلی ربوده‌اند، به دلیل ابعاد طنز‌شان هر از چند گاهی می‌بایست مورد توجه قرار گیرد!
در آخرین تحرکات اپوزسیون‌ها، آنهم از نوع سلطنت‌طلب، مشاهده شد که «محمد حسینی» مجری سابق فراری که اکنون در آمریکا برای براندازی جمهوری اسلامی روزشمار راه انداخته و بی‌توجه به صدها یا شاید هزاران روزشمار پیش از خودش، به براندازی یک تنه نظام ایران امید دارد! با آن بخش از جریان سلطنت‌طلب که با مدیریت آن را رضا پهلوی پسر شاه مخلوع ایران در دست دارد، درگیر شده است.
ماجرا از آنجا آغاز شد که کانال ضد انقلاب «آمد نیوز» در نظر سنجی بی بدیلش از مخاطبینش پرسید که به نظر شما بعد از براندازی نظام جمهوری اسلامی، کدام گزینه برای بدست گرفتن قدرت در ایران مناسب‌تر است؟! از این بگذریم که بعد از ۴۰ سال از رشد و بالندگی جمهوری اسلامی هنوز عده‌ای برای ۴۰هزارمین بار برای روز بعد از براندازی دنبال طرح و ایده می‌گردند! و اینکه عده‌ای هرچند معدود از سر باور! یا رقابت با دیگر اپوزسیون‌ها یا هر دلیل مفرح دیگری در این نظر سنجی‌ها شرکت می‌کنند!

در نهایت نتیجه نظر سنجی با درصد اختلاف بالایی به سود رضا پهلوی تمام شد و مجری دلقک مدعی با اختلافی تحقیرآمیز شکست خورد! در این بین که احتمالاً رضا پهلوی به سرعت مشغول آماده‌سازی خود برای در دست‌گیری قدرت در آینده ایران شده بود، محمد حسینی تاب و تحمل نیاورده و با تمام توان به برگزارکننده نظر سنجی حمله کرد و نتایج احتمالاً چندصد نفره آن را زیر سوال برد!
این در حالی بود که از سوی محمد حسینی اتهاماتی نیز به آمد نیوز وارد شد که در نوع خودش تاریخی و بی‌نظیر بود. اول اینکه حسینی این کانال تلگرامی را وابسته به سپاه پاسداران توصیف کرد و نظرسنجی مرتبط با آن را نیز تحت کنترل سپاه معرفی کرد! مجری سابق در مرحله بعدی اتهامات پا را فراتر گذاشته و خود رضا پهلوی را هم وابسته و مدیریت شده از سوی سپاه معرفی کرد! اتهام دوم به قدری با قدرت و شدت مطرح شد که لحظه‌ای مخاطب را به فکر فرو برد که اساساً شاید پهلوی دوم و قبل‌تر از آن پهلوی اول هم به شکلی غیر مستقیم با مدیریت سپاه فعالیت می‌کرده‌اند؟! که البته با توجه به تاریخ تأسیس سپاه، این اتهام به کلی منتفی شد!

حسینی در ادامه واکنش‌هایش با توهین و به نوعی وعده انتقام‌گیری داد و با صحبت از چالش خون و مواردی شبیه به این، بیان نمود که کاری خواهد کرد که دوباره به تیتر اصلی رسانه‌ها تبدیل شود! اینکه پیش از این چه زمانی او تیتر اصلی رسانه‌ها بوده، بماند! اما واقعیت این است که حال روز اپوزسیون ایران از مبارزه و مقابله گذشته است! شاید امروز دیگر فقط باید رفتار هر روز این جماعت را رصد کنیم و با انتشار و بازخوانی آن اخبار و گزارش‌های سرگرم‌کننده و مفرحی به دست مخاطب برسانیم.
انتهای متن/

دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 14:57

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید